Feedback od kandydatów – nowość w Jobile

Czy zastanawiałeś się kiedyś co kandydaci myślą o twoim ogłoszeniu? A może nurtuje cię brak aplikacji i ich przyczyna? Feedback od kandydata jest cennym źródłem informacji na temat oferty i jej warunków. Dzięki nim rekruterzy są w stanie np. zredagować treść ogłoszenia i dostosować go do oczekiwań kandydatów, co przełoży się na zainteresowanie ofertą a tym samym aplikacje. Wewnętrzna analiza ogłoszenia przez rekrutera czy managera często nie jest wystarczająca bowiem istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do braku zainteresowania ogłoszeniem o pracę. Wiedzę na ten temat uzyskać można podczas badania satysfakcji kandydatów w procesie rekrutacji. Nie każdy pracodawca ma jednak na to czas, a dodatkowo takie badanie dotyczy tylko tych osób, które zdecydowały się wziąć udział w procesie rekrutacji. A jak uzyskać feedback od tej grupy kandydatów, którzy nie aplikowali na ofertę? Od teraz taką wiedzę masz w zasięgu ręki, dzięki nowej funkcji w Jobile.

Jak to działa?

Realizując usługę rekrutacyjną Jobile zbieramy feedback od kandydatów na temat każdej oferty w postaci krótkiej ankiety. Pojawia się ona użytkownikom w momencie próby zamknięcia oferty stworzonej w ramach usługi Jobile.

Każda informacja zwrotna jest dostępna dla rekruterów w Panelu Rekrutera w postaci czytelnego podsumowania. Dodatkowo przypominamy o nich w raporcie tworzonym po każdym procesie rekrutacyjnym realizowanym w ramach usługi Jobile, który każdy klient otrzymuje na e-maila.  

Jobile to nowa usługa od GoldenLine, która wspiera rekruterów w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów na rynku. W ramach usługi docieramy zarówno do pasywnych jak i aktywnych kandydatów oraz kładziemy większy nacisk na transparentną komunikację. W efekcie Jobile zapewnia krótszy proces rekrutacji dopasowanych kandydatów. Więcej o Jobile przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz