25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie 2017

W czwartek 26 października 2017 r. Great Place to Work® ogłosił listę 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie. Stawkę światowego zestawienia otwierają: Salesforce (IT), The Adecco Group (usługi profesjonalne) i SAS Institute (IT). Technologie informatyczne z udziałem 28% pozostają branżą najliczniej reprezentowaną na liście, a na drugim miejscu tradycyjnie uplasowała się branża produkcyjna (24%). Tegoroczni laureaci dowodzą, że środowisko pracy bazujące na obopólnym zaufaniu i polityka firmy stawiająca na efektywność, nie tylko nie wykluczają się, ale są od siebie bezpośrednio zależne – podsumował tegoroczną edycję konkursu Michael C. Bush, Prezes Great Palce to Work®.

Już po raz siódmy Great Place to Work® przygotował zestawienie najlepszych miejsc pracy na świecie. W tegorocznej edycji zostało przebadanych ponad 6,6 tysięcy międzynarodowych firm, które łącznie zatrudniają ponad 10 milionów pracowników.

Kryteriów, jakie trzeba spełnić, aby znaleźć się wśród najlepszych z najlepszych na świecie, jest kilka. Firma musi być laureatem co najmniej 5 krajowych list Najlepszych Miejsc Pracy i zatrudniać co najmniej 5 tysięcy pracowników na całym świecie, przy czym 40% z nich powinno pracować poza krajem, w którym znajduje się siedziba główna firmy. Dodatkowe punkty przyznawane są za liczbę krajów, w których została przeprowadzona ankieta pracownicza oraz za odsetek pracowników (w stosunku do całego zatrudnienia w danej organizacji), jaki wziął udział w badaniu. A pracownicy tym chętniej korzystają z zaproszenia do udziału w ankiecie, im bardziej czują, że ich głos ma dla firmy znaczenie. Indywidualne podejście do każdego członka załogi jest tym, co łączy wszystkich laureatów. Najlepsi pracodawcy nie koncentrują się wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu zawodowym swoich ludzi. Wspierają także talenty i pasje, które towarzyszą im w życiu prywatnym. Zakres pomocy i wsparcia, który otrzymujemy od firmy, i to nie tylko na potrzeby naszego rozwoju zawodowego, ale po prostu osobistego, jest czymś niezwykłym – powiedział pracownik firmy Cisco, która nie po raz pierwszy znalazła się w światowej stawce wspaniałych miejsc pracy.

W tegorocznym badaniu wzięło udział 51 krajów z całego świata. Jeśli chodzi o liczbę oddziałów wprowadzonych na listę, pierwsze miejsce – podobnie jak w roku ubiegłym – przypadło Wielkiej Brytanii (19 firm). Drugie miejsce należy do Stanów Zjednoczonych (14 firm), a na trzecim ex-equo znalazły się Peru, Indie i Chiny (po 11 firm). Polski wkład w kształt tegorocznego zestawienia jest nieco skromniejszy niż w poprzednich latach. Niemniej obecność na światowej liście Cisco, Cadence Design Systems oraz EY to także zasługa polskich oddziałów tych firm. Całkiem niedawno, bo w marcu 2017 r., świętowaliśmy ich sukces na uroczystej gali laureatów polskiej Listy Najlepszych Miejsc Pracy.

25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie 2017

 

  Firma Sektor
1. Salesforce Technologie informatyczne
2. The Adecco Group Usługi profesjonalne
3. SAS Institute Technologie informatyczne
4. Mars Wytwarzanie i produkcja
5. Natura Wytwarzanie i produkcja
6. Abbvie Biotechnologia i farmaceutyki
7. Belcorp Ochrona zdrowia
8 DHL Transport
9. Hilton Hotele i restauracje
10. Stryker Wytwarzanie i produkcja
11. Diageo Wytwarzanie i produkcja
12. AccorHotels Hotele i restauracje
13. Cadence Design Systems Technologie informatyczne
14. Autodesk Technologie informatyczne
15. W.L. Gore & Associates Wytwarzanie i produkcja
16. Hyatt Hotele i restauracje
17. EY Usługi profesjonalne
18. American Express Usługi finansowe i ubezpieczenia
19. Cisco Technologie informatyczne
20. Adobe Technologie informatyczne
21. Falabella Handel detaliczny
22. Hilti Wytwarzanie i produkcja
23. Admiral Group plc Usługi finansowe i ubezpieczenia
24. H&M Handel detaliczny
25. SAP Technologie informatyczne

 

Więcej informacji znajdziesz w ebooku:

Dodaj komentarz