Jeszcze wyższy response rate w Wyszukiwarce Kandydatów

Direct search to jedna z metod rekrutacji, pozwalająca pozyskać wartościowych pracowników, którzy nie szukają pracy aktywnie. Wyszukiwarka Kandydatów GoldenLine ułatwia i przyspiesza ten proces. Ostatnie prace nad narzędziem spowodowały, że response rate, czyli procent odpowiedzi udzielonych przez kandydatów na wiadomość rekrutacyjną w ciągu 5 dni od jej wysłania, wzrósł z 21% do 34%! Dowiedz się, co zmieniliśmy.

Szybkie udzielanie odpowiedzi

Wiadomość z Wyszukiwarki Kandydatów trafia do użytkownika nie tylko do jego skrzynki w serwisie, ale również na jego prywatną skrzynkę e-mailową. Dodatkowo, specjalny wygląd wiadomość i wysyłanej z projektu rekrutacyjnego ułatwia kandydatowi szybkie udzielenie odpowiedzi rekruterom bezpośrednio ze skrzynki e-mailowej, bez potrzeby logowania się na GoldenLine.

System e-mailowych przypomnień o wiadomości rekrutacyjnej

Jeżeli kandydat nie udzielił odpowiedzi na otrzymaną wiadomość rekrutacyjną, wysyłamy mu automatyczne przypomnienie o niej kolejnego dnia rano. Kandydaci, którzy odczytali wiadomość i nadal na nią nie odpowiedzieli dostaną czwartego dnia wieczorem kolejne przypomnienie. Aby zwiększyć w kandydacie zainteresowanie ofertą, w przypomnieniu wykorzystujemy kontekst oryginalnej wiadomości. System działania tylko w przypadku wiadomości wysyłanych za pomocą Wyszukiwarki Kandydatów.    

Powiadomienie o nowej wiadomości rekrutacyjnej z Wyszukiwarki Kandydatów w GoldenLine

Belka z przypomnieniem o wiadomości rekrutacyjnej

Wśród nowości, pojawiła się w serwisie również belka z przypomnieniem o wiadomości rekrutacyjnej. Powiadomienie w tej postaci pojawia się po zalogowaniu, na stronie głównej tym użytkownikom, którzy nie udzielili odpowiedzi na ofertę z Wyszukiwarki Kandydatów. Kandydat nie ma możliwości jej wyłączenia dopóki nie odpisze na wiadomość. Belka wyświetla się tylko w przypadku wiadomości wysyłanych za pomocą Wyszukiwarki Kandydatów.

Przypomnienie o nowej wiadomości rekrutacyjnej od rekrutera w GoldenLine

Nowy wygląd skrzynki w GoldenLine

Użytkownikom serwisu udostępniliśmy nowy wygląd skrzynki mailowej. Zmiany z zakresu user experience, spowodowały, że obsługa wiadomości jest bardziej intuicyjna i czytelna. Poprawiliśmy:

  • kolejność sortowania wiadomości
  • usunęliśmy zbędne nagłówki wiadomości
  • dodaliśmy intuicyjne pole wpisywania odpowiedzi.

Wszystkie wprowadzone zmiany przełożyły się na jeszcze większą skuteczność Wyszukiwarki Kandydatów. Ponad ⅓ kandydatów odpowiada w ciągu 5 dni na wiadomości wysłane przez rekruterów z Wyszukiwarki. Rekrutuj z nami!

Dodaj komentarz