Przegląd mediów – październik #4

Zapraszamy na ostatni w tym miesiącu przegląd newsów branżowych. Jesienna aura za oknem sprzyja czytaniu o tworzeniu skutecznych ofert pracy, poszukiwaniach kandydatów na rynku pracownika oraz o tym, czy stres w pracy działa na nas motywująco.

Kogo najczęściej szukają rekruterzy?

Polski rynek pracy należy do pracowników. Tak dobra sytuacja na rynku pracy to wynik rekordowo niskiego bezrobocia. Główny Urząd Statystyczny podał w tym tygodniu, że stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,8 proc. w porównaniu z 7,0 proc. w sierpniu 2017. To najniższe bezrobocie od wielu lat, które stawia przed pracodawcami coraz większe wyzwania rekrutacyjne. Z jednej strony cieszy stabilna sytuacja gospodarcza i wróży jeszcze więcej miejsc pracy. Z drugiej strony coraz bardziej doskwiera problem z pozyskaniem odpowiednich kandydatów. Coraz częściej słyszymy o zjawisku „wojny” o pracownika. Rekruterzy, aby sprostać wyzwaniom, eksplorują różne kanały dotarcia do kandydata. Sprawdźmy, kto był w III kwartale 2017 najbardziej pożądanym pracownikiem i jakimi metodami waleczni HR-owcy szukali talentów na rynku. Najbardziej poszukiwani pracownicy w III kw. 2017.

Ile mamy czasu, by zainteresować kandydata

Ponoć już po 240 sekundach rozmowy jesteśmy w stanie zakochać się.  Koncentrację tracimy po 8 sekundach, a kandydaci na analizę ogłoszeń poświęcają tylko 50 sekund! Prawie minuta dzieli nas od sukcesu lub porażki. Co zrobić, aby przyciągnąć uwagę kandydata, poruszyć jego emocje i uzyskać Call To Action? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jakich elementów brakuje kandydatom w ogłoszeniach. Należy zadbać o podanie wynagrodzenia, godzin pracy, faktycznego zakresu obowiązków, formy zatrudnienia. Warto wskazać bezpośredniego przełożonego i napisać, czego kandydat się nauczy w nowej pracy. Istotne jest również dostosowanie języka komunikacji do kandydata. Kandydaci doceniają konkret! Inspiracje, jak przygotować idealną oferty pracy znajdziecie tu: Ile czasu potrzebuje kandydat, by odrzucić twoją ofertę pracy?

Stres w miejscu pracy

Czy dobrze radzimy sobie ze stresem w pracy? Każdy z nas ma swój próg odporności na stres, po przekroczeniu którego nie jest w stanie pracować w sposób efektywny. Stres doświadczany przez pracowników jest zagrożeniem dla firm, które koncentrując się na wynikach, zapominają, że poziom efektywności firmy jest uzależniony w dużej mierze od dobrego samopoczucia pracowników. To kolejne wyzwanie dla pracodawców, których obowiązkiem jest przeciwdziałanie trudnym sytuacjom w pracy. Poziom stresu można sprawdzić biorąc udział w I Ogólnopolskim Badaniu „Stres w miejscu pracy”

Dodaj komentarz