Przegląd mediów – sierpień #3

Przed udanym weekendem zajrzyj na nasz cotygodniowy przegląd mediów, w których dowiesz się m.in. o zmieniającym się rynku pracy i tym, jak pewien start-up nie narzeka na brak pracowników!

Czy to już koniec spadającego bezrobocia?

Obecnie wg. GUS bez pracy pozostaje zaledwie 1 mln 140 tys. Polaków. Ponad połowa bezrobotnych to osoby długotrwale niepracujące, które nie planują zatrudnienia. Spadek bezrobocia spowalnia – ci którzy mieli znaleźć pracę. już ją znaleźli. Więcej o tym w artykule. Sprawdź też, kogo najczęściej szukają rekruterzy.

70 milionów pracowników?

Amerykański start-up o nazwie 70 Millions Jobs znalazł niebywałą niszę. Postanowił poszukać pracy dla amerykańskich obywateli z kryminalną przeszłością! Jak wyliczyli jest ich właśnie 70 milionów. Pierwszym ich klientem został Uber, który już czeka na odpowiednich kandydatów. Trzymamy kciuki.

Tu więcej o ciekawych pomysłach na biznes.

 

Zarządzanie rozproszonym zespołem

Elastyczne godziny pracy, praca zdalna – to powszechne zjawiska w firmach technologicznych. Czynników wpływających na te zjawiska jest wiele, ale jak to wszystko pogodzić komunikacyjnie i mieć kontrolę nad pracownikami i procesami w firmie ? Jak zarządzać zespołami rozproszonymi i prowadzić komunikację? Przeczytaj.

Miejsce pracy też jest ważne

To, jak wygląda miejsce pracy wpływa na pracowników. Coraz częściej mówi się o przestrzeni biurowej jako jednym z istotnych elementów konkurencyjności na rynku pracy. Jak wynika z raportu „PRACA, MOC, ENERGIA W POLSKICH FIRMACH”, jest to główny trend pozwalający na utrzymanie zadowolonych i zmotywowanych pracowników. Tutaj znajdziesz więcej na ten temat.

Rekrutacja w stylu EY

Kiedyś źródło bezkosztowe, obecnie zabukowane w budżecie. Najczęściej za polecenie otrzymać można określoną kwotę pieniędzy. Nic jednak tak nie działa jak wzbudzenie emocji i spełnianie marzeń jak w przypadku EY, który oferuję przejażdżkę Ferrari! Więcej tu.

Dodaj komentarz