Przegląd mediów – sierpień #1

Zanim rozpoczniecie weekend, zajrzyjcie do najciekawszych artykułów branżowych z tego tygodnia.

GoldenLine ma już 2,5 miliona zarejestrowanych użytkowników

w dobie rynku kandydata direct search to jedna z najbardziej skutecznych metod dotarcia do kandydata. Największym źródłem profili zawodowych jest Wyszukiwarka Kandydatów, która liczy obecnie ponad 2,5 mln zarejestrowanych potencjalnych kandydatów. Zajrzyj do artykułu i sprawdź, kim są nasi użytkownicy.

Pokaż mi swoje biuro, a powiem ci, jakim jesteś pracodawcą

Walka o najlepszych pracowników trwa. Pracodawcy kuszą benefitami oraz dobrymi płacami. Jednak jednym z czynników, który decyduje o podjęciu pracy u danego pracodawcy jest… dobrze zorganizowane biuro. To właśnie nowocześnie zaprojektowana przestrzeń sprawia, że pracownicy są bardziej produktywni, skupieni na swoich zadaniach i kreatywni. Dlatego też często przed podjęciem ostatecznej decyzji o zatrudnieniu w danej firmie chcą poznać jej wnętrza. Coraz więcej pracodawców przywiązuje wagę do tego, aby doskonale zorganizować przestrzeń do pracy, biorąc pod uwagę potrzeby poszczególnych pracowników jak i konieczność wymiany informacji między działami. Ważne są również odpowiednio przygotowane sale konferencyjne, kuchnia czy też chillout roomy. Co ważne, na nowoczesną aranżację biura skusiły się już nie tylko topowy pracodawcy, ale również mniejsze firmy, w szczególności startupy. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Nowy numer Magazynu Rekruter

W sieci pojawiło się najnowsze wydanie miesięcznika „Rekruter”, a w nim wiele ciekawych artykułów, do których warto zajrzeć również w trakcie urlopu:) Przeczytacie m.in. o sytuacji na rynku pracy w Wielkiej Brytanii z powodu Brexitu. Dowiecie się również, jakie możliwości oferuje Polska dla powracających do ojczyzny oraz z jakimi korzyściami i zagrożeniami wiążą się powroty. Kolejny artykuł zawiera raport i porównanie warunków panujących na rynku pracy w I i II kwartale bieżącego roku. W magazynie przeczytacie wyniki badań Universum Global, przeprowadzonych wśród studentów rozpoczynających swoją karierę i stojących w obliczu znalezienia i wyboru pracy u wymarzonego pracodawcy. 

Deficyt pracowników na polskim rynku pracy. Pracodawcy chętni do zatrudniania obcokrajowców

DNB Bank Polska oraz Deloitte opublikowały raport „Kierunki 2017”, z którego wynika, że do 2050 roku liczba ludności w Polsce zmaleje o 14%. Dodatkowo, społeczeństwo się starzeje, a młodych osób aktywnych zawodowo będzie ubywać. Taka sytuacja już teraz niesie za sobą poważne zagrożenia i obawy, że w wielu firmach zabraknie rąk do pracy. To oznacza, że polscy pracodawcy już teraz szukają chętnych poza granicami. Szczególną rolę odgrywają rekrutacje osób ze Wschodu. Teraz, kiedy nowe regulacje europejskie umożliwiają większą mobilność choćby Ukraińcom, chętnie opuszczają granice swojego kraju i wyjeżdżają w celu poszukiwania godnej pracy. Polska jest jednym z częściej wybieranych miejsc do migracji zarobkowej wśród naszych sąsiadów zza Wschodu, co częściowo może pomóc nam załatać dziurę w deficycie siły roboczej.

Czy multitasking jest efektywny?

Jeszcze do niedawna wielu pracodawców było przekonanych, że wielozadaniowość to pożądana przez nich cenna umiejętność, której oczekują od potencjalnych pracowników. Jednak z biegiem czasu wiele firm przekonało się, że multitasking nie podnosi efektywności u podwładnych, a wręcz może ją osłabić. Dlatego warto zadbać o efektywne zarządzanie czasem pracy i zapewnić swoim pracownikom czas na skupienie się na pracy projektowej i zadaniach strategicznych, nie oczekując od nich sprawdzania skrzynki mailowej co kilka minut (chyba, że wymaga tego specyfika danego stanowiska). Ważny jest również czas na odpoczynek w nieformalnej przestrzeni. Dlaczego to nowe podejście do sposobu pracy jest tak ważne i jak może wpłynąć na efektywność zatrudnionych? Szczegóły znajdziecie tutaj.
Zajrzyj również tutaj:

Dodaj komentarz