2,5 mln zarejestrowanych użytkowników na GoldenLine

W tym tygodniu liczba zarejestrowanych profili zawodowych na GoldenLine przekroczyła 2,5 mln. GoldenLine to wiodący serwis rekrutacyjny, który dostarcza kandydatom oferty pracy, informacje o ocenach pracodawców oraz umożliwia założenie profilu zawodowego. Od początku roku do serwisu dołączyło ponad 170 tys. nowych użytkowników.

Kim są osoby, które założyły profil zawodowy na GoldenLine?

Jak wynika z analiz GoldenLine, spośród 2,5 mln użytkowników, którzy dodali informacje o wieku na swoim profilu zawodowym, 43% jest między 25 a 34 rokiem życia. Na drugim miejscu znalazły się osoby w przedziale między 35 a 44 rokiem życia (32%), zaś na trzecim – osoby pomiędzy 15 a 24 rokiem życia (10% wszystkich użytkowników serwisu GoldenLine). Wśród wszystkich osób, które założyły profil zawodowy na GoldenLine, 52% stanowią mężczyźni a 48% kobiety.

Z przeprowadzonych przez GoldenLine analiz wynika, że najwięcej użytkowników zamieszkuje województwo mazowieckie (23%). Na drugiej pozycji znajdują się osoby z województwa śląskiego (9%), na trzeciej – użytkownicy z województwa małopolskiego (8%). Tuż za podium uplasowały się osoby z województwa dolnośląskiego (7%) i wielkopolskiego (7%). Jak wynika z danych GoldenLine, najwięcej użytkowników serwisu zamieszkuje w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków czy Poznań.

Stale rosnąca liczba założonych profili zawodowych na GoldenLine to znak, że serwis stale się rozwija i stanowi dużą wartość zarówno dla kandydatów, którzy mogą znaleźć wymarzoną pracę, jak i rekruterów, którzy chcieliby pozyskać wartościowych pracowników” – informuje Adam Wąsik, członek Zarządu GoldenLine. “Obecnie przekroczyliśmy 2,5 mln zarejestrowanych użytkowników, co plasuje GoldenLine w czołówce portali rekrutacyjnych pod względem liczby założonych profili zawodowych – dodaje Wąsik.

 

Wykształceni i ze znajomością języków obcych

Spośród użytkowników, którzy umieścili informację o edukacji na profilu zawodowym, 56% ma wykształcenie magisterskie. Na kolejnych pozycjach uplasowały się osoby z wykształceniem licencjackim/inżynierskim (16%) oraz średnim (12%). Zaś 11% ma ukończone studia podyplomowe.

Użytkownicy GoldenLine stawiają również na znajomość języków obcych. Ponad połowa osób, spośród tych, które dodały informacje o językach na profilu zawodowym, posługuje się językiem angielskim w stopniu biegłym, dobrym lub podstawowym (56%). Innymi popularnymi językami obcymi są również język niemiecki, rosyjski, francuski oraz hiszpański.

 

Specjalizacja i doświadczenie zawodowe

Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród użytkowników najpopularniejsze specjalizacje to: Sprzedaż, Administracja biurowa oraz IT – Rozwój oprogramowania. Na kolejnych miejscach znalazły się osoby ze specjalizacją: Finanse/Ekonomia, Inżyniera, a także Obsługa klienta.

Spośród 2,5 mln użytkowników GoldenLine, 31% to Starsi Specjaliści (ich staż pracy jest dłuższy niż 5 lat). Na drugim miejscu znaleźli się Menadżerowie (19%), na trzecim – Specjaliści z długością stażu od 2 do 5 lat (9%). Tuż za nimi znalazły się osoby na stanowisku Dyrektor/Prezes/Zarząd (7%).

Dodaj komentarz