Przegląd mediów – lipiec #1

Jak co piątek na blogu znajdziecie nowy przegląd branżowych nowinek, a w nim wiele ciekawych newsów. Zaczynamy!

Zachęć kandydata do lektury! Co tak naprawdę powinno znaleźć się w Twoim ogłoszeniu o pracę?

Ogłoszenie to ważny punkt procesu rekrutacji. Im dokładniej opiszemy m.in. stanowisko/zadania przyszłego pracownika i oczekiwania względem niego, tym większą mamy szansę na otrzymanie wartościowych aplikacji. O tym, jakie informacje powinny się znaleźć w ogłoszeniu, przeczytacie w tekście Mai Gojtowskiej. W tekście znajdziecie również „wisienkę na torcie” w postaci ogłoszenia, które wzbudziło duży entuzjazm zarówno wśród branży HR i użytkowników social media w ostatnich dniach. Czy Was również treść „chwyciła za serce”? Chętnie poczytam Wasze opinie, podzielcie się nimi w komentarzu!

Nowy numer Magazynu Rekruter

Światło dzienne ujrzał najnowszy, czerwcowy numer Magazynu Rekruter. Co ciekawego w nim znajdziecie? Podsumowanie najważniejszych zmian w prawie pracy dla tych, którzy lubią być na bieżąco; wywiad o tym, jak dotrzeć do kandydatów za pomocą YouTube i wykorzystać ten kanał w rekrutacji oraz tekst o wykorzystaniu grywalizacji w HR, dla tych których interesują nowinki w rekrutacji. Warto zajrzeć!

Roboty na rynku pracy

O robotach na rynku pracy mówi się coraz więcej. Eksperci analizują, jak robotyka wpłynie na rynek pracy, czy to szansa czy zagrożenie, które zawody mogą całkowicie zniknąć z rynku itd. Dziś wiemy, że inteligentne boty mogą na przykład realizować nawet 70% zadań konsultanta w firmowym dziale call center. Przeczytajcie pierwszy w Polsce wywiad z robotem – autonomicznym asystentem cyfrowym – Aalią. Zaskoczeni?

10 najlepszych i najgorszych szefów z filmów i seriali o biznesie i pracy

Szefowie i zarządzanie firmą to temat wdzięcznie podejmowany w filmach i serialach, ale niezbyt często. Nie braknie w nich jednak przykładów zarówno prawdziwych liderów, godnych naśladowania, jeśli chodzi o zachowanie w pracy, jak i toksycznych socjopatów, dla których liczy się tylko wynik. Redakcja Business Insider Polska przygotowała zestawienie najlepszych i najgorszych szefów z filmów i seriali. Lektura idealna do piątkowej kawy.

 

Zajrzyj również do:

Dodaj komentarz