Rekrutuj zwinnie. Jobile, czyli nowość od GoldenLine

Jobile to nowa usługa w portfolio GoldenLine, która odpowiada na wyzwania rekrutacyjne w dobie rynku pracownika. Zapewnia m.in. krótszy i bardziej efektywny proces rekrutacji, transparentną komunikację z kandydatem oraz dopasowanie narzędzia do potrzeb danego procesu rekrutacyjnego.

Zwinna rekrutacja dopasowana do potrzeb procesu

Nazwa Jobile powstała z połączenia słów job – praca oraz agile – metoda zwinnego zarządzania. Podstawą tego sposobu zarządzania projektami jest bliska współpraca z klientem. Na tym opiera się również obsługa w rekrutacji Jobile – zamiast skomplikowanych procedur pracodawca może liczyć na sprawną komunikację. W ramach usługi pracodawca otrzymuje kompleksowe wsparcie w stworzeniu odpowiedniej oferty, która zawiera najważniejsze dla kandydatów informacje, publikację ogłoszenia w serwisie GoldenLine.pl, rekrutację poprzez direct search wśród ponad 2,4 mln profili zawodowych założonych na GoldenLine.pl oraz promocję dostosowaną do konkretnej rekrutacji. W efekcie pracodawca bardzo szybko dostaje aplikacje najbardziej dopasowanych kandydatów zainteresowanych ofertą pracy.

Jobile to przede wszystkim dotarcie zarówno do aktywnych, jak i pasywnych kandydatów, krótki i efektywny proces rekrutacji, jakościowe CV oraz kandydaci dobrze poinformowani o oferowanych warunkach zatrudnienia.

Rekrutacja dopasowana do potrzeb kandydatów

Według badania zrealizowanego na zlecenie GoldenLine (Oczekiwania wobec ofert pracy”) kandydatom w ogłoszeniach najbardziej brakuje informacji o m.in. wysokości zarobków (55% odpowiedzi), dniach i godzinach pracy (48%), obowiązkach (42%) czy formie zatrudnienia (38%). Aby jak najlepiej dostosować ogłoszenie do potrzeb kandydatów, formularz wypełniany przez pracodawcę korzystającego z usługi Jobile zawiera szczegółowe informacje dotyczące oferty, takie jak forma zatrudnienia, wynagrodzenie, profil przełożonego czy wielkość zespołu. Dane uzupełnione w formularzu zostają opublikowane w ofercie pracy oraz są przekazywane przez researchera podczas kontaktu w ramach direct search.

Zebranie szczegółowych informacji o ofercie pracy sprzyja temu, aby usługa direct search została wykonana jak najskuteczniej. Osoby, które założyły profil zawodowy na GoldenLine.pl i spełniają wymagania zawarte w ofercie, mogą otrzymać od researchera propozycję wzięcia udziału w procesie, a spersonalizowana wiadomość z zaproszeniem do rekrutacji trafia tylko do odpowiednich kandydatów spełniających założone kryteria. Potencjalni kandydaci otrzymują od razu pełną informację na temat proponowanego stanowiska – dzięki temu mogą w pełni świadomie podjąć decyzję, czy chcą wziąć udział w procesie. Pomaga to również skrócić cały proces rekrutacyjny. Jego efektywność jest na bieżąco monitorowana, dzięki czemu wiemy m.in. które elementy ogłoszenia najbardziej zwracają uwagę kandydatów, co pomaga w skutecznym pozyskiwaniu najbardziej jakościowych aplikacji.

„Wiemy, jak ważne w czasach rynku pracownika jest spersonalizowany kontakt z kandydatami, otwartość na udzielanie im wyczerpujących informacji już na samym początku procesu rekrutacji.  Kandydaci dostają zatem wszystkie najważniejsze informacje, dzięki czemu w pełni świadomie mogą podjąć decyzję, czy chcą przystąpić do rekrutacji” – tłumaczy Filip Goździewicz z GoldenLine. – Usługa Jobile to krótszy i efektywniejszy proces rekrutacji, dotarcie zarówno do pasywnych jak i aktywnych kandydatów, którzy są dopasowani i dobrze poinformowani.

Możliwość wyróżnienia się dla pracodawcy

Usługa Jobile umożliwia również zbudowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy wśród kandydatów. Ogłoszenia tworzone są w brandingu pracodawcy, a kontakt poprzez direct search spersonalizowany. Kandydat już na początku otrzymuje jak najbardziej rzeczowe i niezbędne do podjęcia decyzji o udziale w rekrutacji informacje, co pozwala na zbudowanie dobrego wrażenia przy pierwszym kontakcie z potencjalnym pracownikiem.

Oprócz usługi rekrutacyjnej Jobile w portfolio GoldenLine znajduje się narzędzie do samodzielnej rekrutacji pracowników – Wyszukiwarka Kandydatów oraz możliwość publikacji ogłoszenia o pracę. GoldenLine wspiera również firmy w obszarze employer brandingu poprzez doradztwo i szkolenia, możliwość założenia Profilu Pracodawcy oraz realizację kampanii marketingu rekrutacyjnego.

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj.

Dodaj komentarz