Jobile, czyli nowa usługa w portfolio GoldenLine

GoldenLine wprowadza na rynek nową usługę Jobile, która odpowiada na wyzwania rekrutacyjne w dobie rynku pracownika. Zapewnia m.in. krótszy i bardziej efektywny proces rekrutacji, transparentną komunikację z kandydatem oraz dopasowanie narzędzia do potrzeb konkretnego procesu rekrutacyjnego.

Nazwa Jobile powstała z połączenia słów job (praca) oraz agile (metoda zwinnego zarządzania). Podstawą zwinnego zarządzania projektami jest bliska współpraca z klientem. Na tym opiera się również obsługa w rekrutacji Jobile – zamiast skomplikowanych procedur pracodawca może liczyć na sprawną komunikację. W ramach usługi pracodawca otrzymuje kompleksowe wsparcie w stworzeniu odpowiedniej oferty, która zawiera najważniejsze dla kandydatów informacje, publikację ogłoszenia w serwisie GoldenLine.pl, rekrutację poprzez direct search wśród ponad 2,4 mln profili zawodowych założonych na GoldenLine.pl oraz promocję dostosowaną do konkretnej rekrutacji. W efekcie pracodawca bardzo szybko dostaje aplikacje najbardziej dopasowanych kandydatów zainteresowanych ofertą pracy.

Jobile to przede wszystkim:

  • dotarcie zarówno do aktywnych, jak i pasywnych kandydatów
  • krótki i efektywny proces rekrutacji
  • jakościowe CV
  • kandydaci dobrze poinformowani o oferowanych warunkach zatrudnienia.

 

Szybka i efektywna rekrutacja dopasowana do potrzeb kandydatów

W ramach usługi Jobile:

  • Zbieramy informacje – uzyskanie szczegółowych informacji o ofercie pracy sprzyja temu, aby usługa została wykonana jak najskuteczniej. Aby dostosować ogłoszenie do potrzeb kandydatów, formularz wypełniany przez pracodawcę korzystającego z usługi Jobile zawiera szczegółowe informacje dotyczące oferty, takie jak forma zatrudnienia, wynagrodzenie, profil przełożonego czy wielkość zespołu.

    Dokładna wiedza umożliwia również dotarcie do najbardziej dopasowanych kandydatów. Osoby, które założyły profil zawodowy na GoldenLine.pl i spełniają wymagania zawarte w ofercie, mogą otrzymać od researchera propozycję wzięcia udziału w procesie, a spersonalizowana wiadomość z zaproszeniem do rekrutacji trafia tylko do odpowiednich kandydatów spełniających założone kryteria.

 

  • Tworzymy dedykowaną stronę – ogłoszenia tworzone są w brandingu pracodawcy, a zdjęcia i opinie oddają klimat panujący w firmie, natomiast kontakt poprzez direct search jest spersonalizowany. Kandydat już na początku otrzymuje jak najbardziej rzeczowe i niezbędne do podjęcia decyzji o udziale w rekrutacji informacje, co pozwala na zbudowanie dobrego wrażenia przy pierwszym kontakcie z potencjalnym pracownikiem. Dlatego usługa Jobile umożliwia również zbudowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy wśród kandydatów.

 

  • Wybieramy kandydatów – nasz mechanizm wybiera wąską grupę najlepiej dopasowanych osób spośród 2,4 mln profili zawodowych na GoldenLine. Ta grupa jest dodatkowo przeglądana ręcznie przez zespół reasercherów HR, dzięki czemu pracodawca otrzymuje najbardziej jakościowe aplikacje.

 

  • Wysyłamy wiadomość – kontaktujemy się w imieniu pracodawcy bezpośrednio z wybranymi kandydatami, wysyłając im spersonalizowaną wiadomość z linkiem do oferty pracy. Zainteresowane osoby aplikują, a pracodawca otrzymuje CV na swój e-mail. Potencjalni kandydaci otrzymują od razu pełną informację na temat proponowanego stanowiska, dlatego mogą w pełni świadomie podjąć decyzję, czy chcą wziąć udział w procesie.

 

“Wiemy, jak ważne w czasach rynku pracownika jest spersonalizowany kontakt z kandydatami, otwartość na udzielanie im wyczerpujących informacji już na samym początku procesu rekrutacji.  Kandydaci dostają zatem wszystkie najważniejsze informacje, dzięki czemu w pełni świadomie mogą podjąć decyzję, czy chcą przystąpić do rekrutacji” – tłumaczy Filip Goździewicz z GoldenLine. – Usługa Jobile to krótszy i efektywniejszy proces rekrutacji, dotarcie zarówno do pasywnych jak i aktywnych kandydatów, którzy są dopasowani i dobrze poinformowani.

Efektywność procesu rekrutacyjnego jest na bieżąco monitorowana, dzięki czemu wiemy m.in. które elementy ogłoszenia najbardziej zwracają uwagę kandydatów, co pomaga w skutecznym pozyskiwaniu najbardziej jakościowych aplikacji. Po zakończeniu rekrutacji pracodawca otrzymuje raport ze statystykami oraz informacją zwrotną od kandydatów dotyczącą oferty.

Po więcej informacji zgłoś się do swojego opiekuna handlowego lub zajrzyj na stronę produktową.

Dodaj komentarz