20 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

28 marca 2017 r. Great Place to Work® w Polsce ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2017. Na tegorocznej Liście znalazło się 20 laureatów, z czego połowa to firmy notowane na Liście po raz pierwszy.

Wyróżnienia przyznawane są w 3 kategoriach zależnych od wielkości zatrudnienia. W tym roku pierwsze miejsce we wszystkich 3 kategoriach przypadło firmom informatycznym. W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób pierwsze miejsce zajęła firma Demant Technology Centre, w kategorii firm średnich, zatrudniających poniżej 500 osób, liderem została firma Objectivity Bespoke Software Specialists, a wśród firm dużych, zatrudniających powyżej 500 osób, najwyższe miejsce na podium zajął Microsoft Sp. z o.o.

Wszyscy laureaci konkursu zasługują na ogromne uznanie. Mamy świadomość, że nie jest łatwo zakwalifikować się do tego grona, bo konkurs nie należy do łatwych. W procesie oceny trzymamy się twardych kryteriów, a na końcowy wynik największy wpływ ma opinia samych pracowników o firmie – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work® w Polsce. Poziom satysfakcji osób zatrudnionych w firmach-laureatach konkursu jest niezmiennie wysoki. W tym roku 81% pracowników było skłonna zgodzić się ze stwierdzeniem: biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy.

Laureaci tegorocznej, już dziewiątej, edycji konkursu na „Najlepsze Miejsca Pracy” zostali wyłonieni spośród 83 firm przebadanych w minionym roku przez Great Place to Work® w Polsce. 43 firmy wzięły udział w badaniu po raz pierwszy.

 

Lista laureatów konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017

 

Ranking w kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób
  Nazwa organizacji Branża
1 Demant Technology Centre Technologie informatyczne
2 EDP Renewables Polska Produkcja | energetyka
3 Mundipharma Polska Sp. z o.o. Ochrona zdrowia
4 GROHE Poland Usługi profesjonalne

 

 

Ranking w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób
  Nazwa organizacji Branża
1 Objectivity Bespoke Software Specialists Technologie informatyczne
2 Prisjakt Poland Media | serwisy internetowe on-line
3 Cadence Design Systems Usługi przemysłowe
4 Akamai Technologies Technologie informatyczne
5 3M Service Center EMEA Usługi profesjonalne
6 GE Medical Systems Sp. z o.o. Technologie informatyczne
7 3M Poland Handel detaliczny
8 Kellogg’s Produkcja  | artykuły spożywcze
9 Egis Polska Biotechnologia I farmaceutyka
10 Mead Johnson Nutrition Handel detaliczny

 

Ranking w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób
  Nazwa organizacji Branża
1 Microsoft Sp. z o.o. Technologie informatyczne
2 Cisco Poland Technologie informatyczne
3 Sii Polska Technologie informatyczne
4 EY (Ernst & Young) Usługi profesjonalne
5 S.C. Johnson Bama Produkcja | artykuły użytku osobistego
6 DOZ S.A. Handel detaliczny

 

Z biznesowego punktu widzenia Najlepsze Miejsca Pracy to innowacyjne i dynamicznie rozwijające się firmy, o czym świadczą statystyki. Tegoroczni laureaci odnotowali średnio 66,3% rocznego wzrostu przychodów, a wzrost zatrudnienia wyniósł ponad 55%. Wszystkie firm z Listy wprowadziły na rynek w ciągu ostatnich 3 lat nowe produkty lub usługi. Jednocześnie wysoki odsetek kobiet w kadrze menedżerskiej – bliski 40%, pokazuje, że są to organizacje nowoczesne, otwarte, w których liczą się przede wszystkim kompetencje pracowników. Efektem takiego zarządzania jest niski poziom absencji i dobrowolnej rotacji. Przy tym wszystkim nie może dziwić fakt, że na rynku pracy jest wielu chętnych do znalezienia swojego miejsca w ich szeregach.

Dodaj komentarz