Digital University już 30-31 marca 2017

Aplikacje sprawdzające prawdziwość informacji, mniej tradycyjnych reklam, inwazja botów w komunikatorach, rozwój wideo – to najważniejsze nowe trendy w mediach w 2017 roku, jak wynika z raportu Instytutu ds. Badania Dziennikarstwa agencji Reutera.

Na najbliższym zjeździe Digital University „What’s the Future of Media & Entertainment” 30 marca 2017 przybliżone zostaną najnowsze trendy w branży mediowej, jak również poszukać odpowiedzi na szereg nurtujących pytań i zagadnień:

  • Standardy dzisiejszych mediów i przyszłości mediów na świecie. Jak zmieniają się zachowania odbiorców/konsumentów. W jaki sposób branża mediowa powinna dostosować się do zmieniających się trendów?
  • Media tradycyjne via media online – rozłam czy symbioza? Jak zmieni się rynek mediów?
  • Zalew postprawdy i walka z fake’owymi newsami. Jak zapobiegać rozpowszechnianiu się fałszywych informacji? Czy walka z nimi wzmocni pozycję mediów? Czy czeka nas eksplozja aplikacji weryfikujących poprawność wiadomości?
  • Jaka jest szansa na zwiększenie udziału dla treści audio w kontekście dominujących na rynku treści video?
  • Jak cyfryzacja zmienia rynek reklamowy na całym świecie? Czy znikną tradycyjne reklamy?
  • Jaki będzie wpływ wirtualnej rzeczywistości na przekaz i komunikację? Czy szanse na wywołanie silnych emocji u odbiorcy spowoduje silny rozwój tej dziedziny?
  • Dlaczego rozwój kompetencji cyfrowych jest tak ważny dla każdego dziennikarza?

Specjaliści z kraju i z zagranicy pokażą kierunki rozwoju zarówno w obszarze kompetencji jak i narzędzi. Wykłady poprowadzą m.in.

Argaret Ann Dowling
Francesco Rainini – SAS
Robert Bednarski – Facebook,
Beata Biel – Google,
Dr. Iwona Pomianowska
Jacek Amsterdamski – WP1
Vadim Makarenko – Gazeta Wyborcza
Michael Derkits – Vice Media

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.

Digital University „Cybersecurity” 31 marca 2017 to konferencja poświęcona bezpieczeństwu sieciowemu, bezpieczeństwu danych i informacji, cyberatakom oraz bezpieczeństwu aplikacji www.

Na wydarzeniu zostaną poruszone tematy związane z ochroną firm, instytucji oraz naszego własnego cyberbezpieczeństwa. Temat dotyczy każdego z nas, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Głównym celem jest poprawa świadomości uczestników w zakresie zagrożeń, jakie niesie za sobą powszechna cyfryzacja i zastosowanie bezpiecznego podejścia w biznesie oraz relacjach społecznych.

Technologie informacyjno–komunikacyjne są już stałym elementem życia, co wymaga stałej edukacji wszystkich użytkowników: począwszy od decydentów, poprzez pracowników IT, aż do końcowych użytkowników narzędzi i systemów. Takie działania stają się warunkiem koniecznym dla rozwoju gospodarczego, stabilności społeczno-ekonomicznej oraz bezpieczeństwa sieciowego każdego z nas. Bardzo dynamicznie rośnie liczba użytkowników sieci, równocześnie cyberprzestępcy atakują w nowe, coraz bardziej wyrafinowane sposoby wykorzystując często techniki socjotechniczne. Wprawdzie wiedza użytkowników na temat bezpieczeństwa informatycznego rośnie, ale znacznie szybciej rozwijane są metody ataków.

Zwykle przypadki ataków w sieci są traktowane bardziej jako problem technologiczny. Tymczasem choć technologia jest jednym z głównych elementów prowadzących do usprawnienia przepływu informacji i bezpieczeństwa informatycznego, to równie bacznej uwagi wymagają ludzie, organizacja, kultura i procesy. Dbanie o bezpieczeństwo danych i informacji to proces ciągły. Należy pamiętać, że nigdy w 100 % nie jesteśmy gotowi na zagrożenia, zatem trzeba zadbać o szybką reakcję.

Istotne jest to, by firmy przyjrzały się swoim zabezpieczeniom, aby łatwiej im było zrozumieć, gdzie znajdują się największe zagrożenia i w jaki sposób mogą się przed nimi zabezpieczać.

Na zjeździe „Cybersecurity” zaprezentujemy przykłady z realnych zagrożeń, z jakimi możemy się spotkać. Zaprosiliśmy Ekspertów, którzy opowiedzą o zasadach korzystania z sieci, systemów i urządzeń przenośnych. Zaprezentują oni techniki socjotechniczne, jakie były wykorzystywane i jakich możemy się spodziewać.

Pamiętajmy temat BEZPIECZEŃSTWA DANYCH dotyczy każdego z nas.

Swój udział potwierdzili:

Piotr Konieczny/ Chief Information Security Officer, Niebezpiecznik.pl
Janusz Nawrat / Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Informacji i Systemów Informatycznych, Raiffeisen
Regina Llopis / President & CEO AIA/Elequant
Krzysztof Pulkiewicz / CEO at BCMLogic
Jakub Bojanowski/Partner odpowiedzialny za Dział Zarządzania Ryzykiem, Deloitte
A także Microsoft i gość specjalny na zaproszenie Ambasady Izraela.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Dodaj komentarz