Przegląd mediów – luty #3

Przed weekendem zajrzyjcie do podsumowania najciekawszych artykułów z tego tygodnia – dziś przeczytacie m.in. o tym, dlaczego warto być agile również w rekrutacji, prowadzić onboarding nie tylko nowych pracowników i zobaczycie filmy z nominowanymi w konkursie EB Kreator 2016.

Rekruterzy powinni być AGILE!

Ten temat będzie do nas wracać jak bumerang. W jednym ze styczniowych przeglądów mediów pojawił się artykuł o stosowaniu metodyki SCRUM nie tylko w zespołach IT, ale również w działach marketingu, employer brandingu i HR. Dzisiaj przedstawiam wam kolejny artykuł, jako dowód na to, że warto zainteresować się metodologią agile i wdrożyć ją w codzienną pracę rekruterów. Rekrutacje nowych osób, utrzymanie talentów w firmie, wsparcie biznesu, doskonała współpraca oraz komunikacja z managerami, pracownikami i zarządem to zadania, które wymagają nie tylko ustalenia konkretnych celów, ale często też podziału na mniejsze zadania, nieustannego feedbacku i doskonalenia – uczenia się na błędach. Rozbicie zadań na tzw. sprinty oraz krótsze ale częstsze spotkania z przedstawicielami firmy mogą skutecznie pomóc w osiągnięciu wspólnych celów dla działów HR i biznesu. Pełny artykuł możecie przeczytać tutaj.

Adaptacja pracowników – nie tylko dla nowych

Coraz więcej firm dostrzega korzyści, jakie niesie ze sobą dobrze zaplanowany proces onboardingu dla nowych pracowników. Dzięki niemu nowa osoba jest mniej zestresowana, ma poczucie, że pracownicy firmy zaopiekowali się nią i krok po kroku wprowadzają w panujące zasady i kulturę firmy. A to z kolei przekłada się na szybkie wdrożenie i rozpoczęcie pracy oraz motywację i pozytywne wrażenia z pierwszych dni w nowym miejscu. W tym kontekście warto pamiętać o już zatrudnionych osobach, ale zmieniających stanowisko lub dział w firmie. Autor tego artykułu słusznie zwrócił uwagę, że dla kogoś, kto właśnie awansował lub zmienił branżę, nowe wyzwanie wiąże się z nie mniejszym stresem niż zmiana firmy. Tu z pomocą przychodzi nam wspomniany już onboarding, który możemy, a nawet powinniśmy, wdrożyć od pierwszych dni. Pracownik, który przyjmując nową rolę otrzyma wsparcie w adaptacji, dużo szybciej zbuduje relacje z nowym zespołem. Ilość nowych informacji i praca przy zupełnie nowym projekcie mogą też szybko zniechęcić, dlatego warto również rozważyć wsparcie mentora w pierwszych tygodniach, tak jak ma to miejsce w przypadku zatrudniania osób z zewnątrz. Adaptacja powinna być procesem powtarzalnym na różnych szczeblach rozwoju.

ITMAGINATION: pudełka powitalne dla nowo narodzonych

ITMAGINATION, firma z branży technologicznej, zajmującej się wytwarzaniem oprogramowania, wpadła na ciekawy pomysł wsparcia swoich pracowników. A konkretnie mowa tu o osobach zatrudnionych, które lada moment zostaną rodzicami:) Pracodawca swoim pomysłem postanowił pokazać, że wspiera ich w tej ważnej roli. Każdy pracownik, któremu właśnie urodziło się dziecko, otrzymuje powitalne pudełko z firmowym ubrankiem, kocem oraz misiem Szumisiem. Ta akcja pokazuje, że warto wspierać swoich pracowników nie tylko na etapie rozwoju kariery, ale w różnych momentach życia, niekoniecznie związanych z pracą. Jak wiemy, ciąża i urlop macierzyński/tacierzyński to dla wielu firm wciąż niewygodna sytuacja. Na szczęście na przykładzie firmy ITMagination (i innych firm również) można stwierdzić, że podejście pracodawców w tej kwestii zmienia się na lepsze:)

Zobacz filmy z obrad Jury, a także projekty wyróżnione podczas III edycji EB Kreator

8 lutego odbyła się finałowa gala oraz ogłoszenie wyników III edycji konkursu EB Kreator. W zeszłym tygodniu podaliśmy listę zwycięzców, a teraz możecie poznać bliżej wyróżnione projekty – jakie miały cele, do kogo były skierowane itd. Jest nawet film z obrad jury:) Zapraszamy do oglądania!

Zajrzyj również tutaj:

Dodaj komentarz