Przegląd mediów – styczeń #4

W dzisiejszej prasówce sporo ciekawych newsów – dowiecie się m.in. co w HR piszczy w trendach na 2017 rok, dlaczego warto korzystać z infografik w komunikacji z kandydatami i przeczytacie o historii kalendarza Sii. Zapraszamy!

Co czeka branżę HR w 2017 roku?

Rok 2016 upłynął przede wszystkim pod znakiem rynku pracownika, ciekawych kampanii rekrutacyjnych i wizerunkowych oraz zwiększenia znaczenia działów HR. Co przyniesie rok 2017 w branży rekrutacyjnej? Aby sprawdzić, jakie są prognozy związane z rozwojem HR zrealizowaliśmy badanie, a jego wyniki znajdziesz w najnowszym ebooku. Zapraszam do lektury.

Wiele hałasu o … kalendarz

Znacie firmę Sii, lidera na rynku usług IT i inżynierii w Polsce, który zatrudnia 2700 osób? Od czterech lat firma wydaje kalendarz ze zdjęciami swoich pracownic, ponieważ z jednej strony chcą tego osoby pracujące w firmie (w wewnętrznej ankiecie 75% pracowników zagłosowało ,,za” realizacją projektu), z drugiej firma uważa, że warto pokazywać kobiety pracujące w branży IT. Co roku widzę dyskusje o tym kalendarzu – czy potrzebny, a czemu same kobiety, a czemu te zdjęcia są takie a nie inne, ale w tym jednak dyskusja odbiła się szerszym echem. O kalendarzu dyskutowano na Wykopie, na wielu grupach w przeróżnych kanałach social mediach, pojawiały się wpisy na blogach np. tu, co w końcu zmusiło firmę Sii do zabrania stanowiska w sprawie kalendarza. Wam pozostawiam ocenę całej sytuacji, podsuwając temat do refleksji chciałam zwrócić uwagę na to, jak wiele aspektów trzeba czasem wziąć pod uwagę, realizując działania wizerunkowe firmy.

Ciekawie i na temat

Bardzo cenię merytoryczne treści na blogach, dlatego dziś chciałabym polecić Wam wpisy Mai Gojtowskiej. W ostatnim tygodniu na jej blogu pojawił się np. opis wyników barometru zaufania, ale także tekst o tym, dlaczego warto korzystać z infografik w komunikacji z kandydatami i pracownikami oraz najnowszy, o tym jak wykorzystać informację o podwyżce do budowy zaangażowania. Zapraszam!

Przeczytaj także:

And for those who want to know more:

Dodaj komentarz