Wolters Kluwer zaprasza do walki o prestiżowy tytuł TOP MANAGER

Już po raz dziewiąty Wolters Kluwer zaprasza do walki o prestiżowy tytuł TOP MANAGER w dwóch kategoriach: HR i Kadry!

Rola działów kadr znacząco się zmieniła wraz z dynamicznym rozwojem organizacji, na początku skupiały się one wyłącznie na zadaniach administracyjno-płacowych. Z czasem na znaczeniu zyskały procesy takie jak rekrutacja i selekcja pracowników, motywowanie, ocena pracownicza czy szkolenia i rozwój. To właśnie wtedy dokonano podziału na twardy i miękki HR.

Jak w takim razie będzie wyglądać ewolucja funkcji HR i kadrowej w kolejnych latach? Która z nich będzie dla organizacji ważniejsza?

W każdej nowocześnie działającej organizacji niezbędna jest zarówno funkcja HR, jak i funkcja kadrowa. Jeżeli mielibyśmy się zastanowić nad wzajemnymi relacjami tych funkcji, to myślę, że można by było użyć metafory związanej z budową domu. Jeżeli budujemy dom, niezbędne są fundamenty. Najbardziej nawet śmiałe wizje architektoniczne dotyczące rozkładu i wystroju pomieszczeń nie mają racji bytu, jeżeli nie zadbamy o fundamenty. Tak samo jest w firmach. Jeżeli nie zadbamy o kwestie takie jak właściwa konstrukcja umów o pracę, prawidłowe naliczanie wynagrodzeń czy prawidłowe rozliczanie czasu pracy, to firma na pewno nie osiągnie sukcesu. Trudno jednak mieszkać w domu złożonym z samych fundamentów, dlatego niezbędne są jeszcze inne elementy. Te elementy to HR – rekrutacja, wszelkiego rodzaju strategie rozwoju czy employer branding – elementy niezbędne, aby osiągać przewagę konkurencyjną – przekonywała dr Małgorzata Sidor-Rządkowska, Przewodnicząca Jury konkursu na Top Managera w kategorii HR i Kadry, podczas uroczystej gali zwieńczającej VIII edycję konkursu w kwietniu 2016 r. – Potrzebne jest ze strony HR-u i ze strony kadr pewne holistyczne spojrzenie. I właśnie takiego całościowego spojrzenia poszukuje się wśród pracowników. Nie istnieje nic takiego jak twardy HR i miękki HR. Istnieje po prostu profesjonalny HR – dodała dr Małgorzata Sidor-Rządkowska.

Zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji konkursu na Top Managera w kategorii HR oraz II edycji konkursu na Top Managera w kategorii Kadry.

W związku z dużym zainteresowaniem I etap konkursu został przedłużony do 13 lutego 2017 r.

Dla HR-owców został przygotowany test wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz test z podstaw prawa pracy, natomiast dla kadrowców – podstawowy i rozszerzony test z prawa pracy.

Do wygrania m.in. prestiżowe studia Executive MBA for Human Resources Professionals oraz studia podyplomowe z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych – kadry i płace na Uczelni Łazarskiego, a także sesje coachingowe z profesjonalną informacją zwrotną i produkty Wolters Kluwer.

Więcej informacji na temat konkursu : http://tophrmanager.pl/

Dodaj komentarz