Przegląd mediów – październik #4

Przed długim weekendem zajrzyjcie koniecznie do przeglądu branżowych newsów. Dziś o pracowniku idealnym, najważniejszych pytaniach na rozmowie o pracę  i o tym, jak praktykanci postrzegają rynek pracy. Zapraszamy!

Pracownik idealny

Pewnie niejeden raz zastawiałeś się, jakie cechy wyróżniają dobrego pracownika. Jest pokorny czy raczej krnąbrny? Ma ekscentryczną osobowość czy jest chłopakiem/dziewczyną z sąsiedztwa? Trochę przemądrzały, lubiący zadawać niewygodne pytania i wkładać kij w mrowisko. A do tego wcale nie stroni od konfliktów.*

* niepotrzebne skreślić

Jeśli chcesz się przekonać, jak jest naprawdę, zajrzyj do artykułu.

Praktyka(nt) na rynku pracy

Tylko 13% studentów ocenia rynek pracy jako otwarty na młodych w badaniu przeprowadzonym przez Praca.pl. 36% w ogóle ma o nim słabe zdanie. Według młodych istnieją pewne możliwości rozwoju, ale tylko dla wybranych. Na 60% ankietowanych, którzy odbyli niedawno praktyki, zaledwie 14% potwierdza, że dużo się nauczyło i dzięki praktykom ma wymarzoną pracę.

Więcej w artykule.

Nadciągają slashies!

W skrócie można ich opisać jako głodnych życia. Slashies chcą spróbować wszystkiego. Także w kontekście pracy, zatem będą bez skrupułów i oporów zmieniać branże oraz stanowiska. Po pracy/zajęciach na uczelni będą rozwijać swoje pasje. A potem biec do kolejnej (dorywczej) pracy, żeby na owe pasje zarobić. I udowodnią tym, że doba może mieć więcej niż 24h. Więcej o Slashies w artykułach po polsku oraz po angielsku.

Najważniejsze 5 pytań

Gdzie kandydat widzi się za 5 lat? Jakim byłby zwierzęciem, jeśli mógłby wybrać? Jak na 15 sposobów może wykorzystać zszywacz? Większość rekruterów zna te pytania bardzo dobrze. Miały one swój czas w dziejach rekrutacji, ale odchodzą do lamusa. Trudno się dziwić – większość jest przez kandydatów wyśmiewana na forach internetowych. O co jednak warto zapytać, żeby poznać, co kandydat ma w głowie, sercu i duszy? Odpowiedź w (anglojęzycznym) artykule.

Lektura dodatkowa:

And for those who want to know more:

Dodaj komentarz