Przegląd mediów – październik #1

Dziś wśród copiątkowych newsów branżowych znajdziecie m.in. artykuły o trudnych chwilach rekruterów branży IT, rekrutacjach do HR i co nieco o Małym Księciu. Obejrzycie też film rekrutacyjny Future Processing i escape roomie na targach pracy. Do dzieła! ;)

Informatycy najbardziej chamską grupą zawodową?

Pogoda nie rozpieszcza, a jeśli dołożyć do tego problemy, z którymi mierzą się rekruterzy z branży IT, to włos może się zjeżyć na głowie na samą myśl o kolejnej rekrutacji. Marna to może pociecha, że wszyscy mają ciężko w pozyskaniu kandydatów z tej branży, ale na pewno warto mieć świadomość, że w tych problemach nie jesteśmy osamotnieni. Niepowodzenia związane z podejmowaniem prób nawiązywania kontaktu w pożądanym kandydatem mogą się zdarzyć. Nie należy się tym zrażać, ale niestety okazuje się, że coraz ostrzejsze formy odrzucenia oferty pojawiają się właśnie wśród specjalistów IT. Warto wiedzieć, że niestety tak może się zdarzyć, ale nie warto zalewać się łzami”. Możecie o tym poczytać tutaj.

Czego pragną kandydaci? Wyzwania i zagadki na targach

Na odstresowanie warto wybrać się na spotkanie F2F z kandydatami. Zwłaszcza, że sezon targowy rusza pełną parą. Działania konkurencji mogą być inspiracją. W branży IT wykorzystano już modę na escape room, ale temat  jeszcze się nie wyczerpał. W tym roku dał się zauważyć kolejny pracodawca ze stoiskiem w stylu Escape Room. Co mówili o wyzwaniu kandydaci, możesz zobaczyć tutaj:

Nowy film rekrutacyjny, który pokochają „internety”

Kolejną dawkę rozrywki dla IT i nie tylko gwarantuje Future Processing. Obejrzyj kolejną w tym  roku superprodukcję tej firmy! Jak nakręcić dobre wideo, które pokocha nasza grupa docelowa i odwdzięczy się wieloma aplikacjami? Ten temat rozłożył na czynniki pierwsze nasz ekspert Szymon Motławski. Posłuchajcie nagrania z webinaru i twórzcie swoje dzieła. Powodzenia!

W poszukiwaniu Księcia!

Coś pozytywnego na koniec. Okazuje się, że można znaleźć  księcia z bajki :) Jest tu! Cytaty  z ulubionej lektury możecie znaleźć w przekładzie na język HR-owy w artykule Moniki Sońty. Mały Książę spieszy ze swoimi mądrościami, a podczas codziennych obowiązków i jesiennej aury na pewno rozpogodzi nawet najbardziej deszczowy dzień.

Polecamy również:

 

Dodaj komentarz