Przegląd mediów – wrzesień #1

Wakacje się skończyły, ale przegląd newsów jak co piątek na Was czeka. Dziś o relacjach na linii kandydat-rekruter, rekordowo niskim bezrobociu i ciekawych artykułach zawartych w nowym numerze Magazynu Rekruter.

O kandydatach, a w sumie o relacji na linii kandydat – rekruter…

Kandydaci często narzekają na rekruterów oraz na brak feedbacku po rozmowie kwalifikacyjnej. Jednak czy są na niego gotowi? Swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na ten temat podzielił się autor bloga Idę na rozmowę”(“„Wal się!” czyli jak kandydaci kulturalnie dziękują za udział w rekrutacji”). Tekst szerokim echem rozniósł się po rynku, podzielił branżę na dwa obozy i skłonił do rozmowy na temat relacji pomiędzy kandydatem i rekruterem. Głos w dyskusji zabrała również m.in. Urszula Zając-Pałdyna (Nie taki kandydat straszny, jak go malują). Zachęcam do zapoznania się z jednym i drugim stanowiskiem, koniecznie podzielcie się też swoimi przemyśleniami w tym temacie.

Nowy numer Magazynu Rekrutera

W najnowszym numerze znajdziecie m.in. zapowiedź konkursu Perły HR (na Wieczorze Rekrutera widzimy się 27.10!), inspirującą rozmowę z Robertem Kroolem, a także artykuł dotyczący… rekrutacji na stanowisko Trenera Pokemonów! :) To tylko nieliczne ciekawostki więc zachęcam do przeczytania całego numeru.

Rekordowo niskie bezrobocie

Jak wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu br. wyniosła 8,6 proc. To spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do czerwca br. Tak dobrego wyniku nie było od czerwca 1991 roku. Jeszcze bardziej optymistyczne dane wynikają z BAEL – badania aktywności ekonomicznej ludności, które pokazuje realny poziom bezrobocia. Wynosi on zaledwie 6,2 proc.

Zajrzyj również do:

And for those who want to know more:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *