Przegląd mediów – sierpień #3

Weekend za pasem, dlatego zapraszamy Was już teraz do przeczytania krótkiego zestawienia nowinek ze świata HR i EB. Zaczynamy!

ExiT IntErvieW – co nie zagrało?

„Monitor Rynku Pracy”  przedstawił badania dotyczące II kwartału 2016 roku wskazujące ciągły wzrost wskaźnika rotacji w Polsce. W ostatnim kwartale nastąpił wzrost tego wskaźnika o 4 punkty procentowe w porównaniu do I kwartału 2016 roku i o 2 punkty procentowe w porównaniu rok do roku. Plasuje to Polskę na pierwszym miejscu pośród badanych krajów europejskich. Zanim pożegnamy się z pracownikiem, warto zadać odchodzącemu pracownikowi kilka pytań podczas exit interview. W artykule znajdziecie podpowiedź, które pytania zadać, aby otrzymać wartościowe dla nas informacje.

Whale done!

Wtorki – dni orki! Ale jak się okazuje, nie muszą one wiązać się wyłącznie z negatywnymi treściami. Osobyzasoby.pl popełniły w tym tygodniu inspirujący tekst o tym, czego manager może nauczyć się od trenera orek, aby wspierać swoich pracowników w codziennych zadaniach. Well done!

Hey Bae Intern, czyli witajcie młodzi profesjonaliści!

W pogoni o najlepszego Ygreka i w przedbiegach po utalentowaną Zetę, pracodawcy mocno rozpychają się łokciami. Pomysły, które wprowadzają w życie często zaskakują, ale i ucierają nosa… nawet najlepszym i tym, uważanym za pracodawców z wyboru”. Kilka tygodni temu top of the top z branży IT wywołał burzę w środowisku młodych i zdolnych inżynierów. Przeczytajcie w tekście Jacka Krajewskiego, o kogo chodzi.

Dodatkowo:

Dodaj komentarz