Przegląd mediów – lipiec #3

Dziś w zestawieniu newsów branżowych dowiecie się o rotacji na rynku pracy, pobierzecie raport o trendach HR na 2016 rok i przeczytacie o storytellingu w EB i pracy w Microsoft Polska. Zapraszamy!

Rekordowo wysoka rotacja na rynku pracy, niepewność pracowników jednak nie spada

Aż 29% pracujących Polaków zmieniło miejsce pracy lub zajmowane stanowisko od początku roku – pokazują najnowsze wyniki badania firmy doradztwa personalnego Randstad Polska. To najwyższy poziom rotacji zanotowany na przestrzeni pięcioletniej historii badania.

#TrendyHR_2016 – najnowszy raport dla HR i o HR

Budowanie zaangażowania pracowników oraz zapobieganie rotacji to jedne z najważniejszych wyzwań dla działów HR. Co ważne, według najnowszego badania, HR deklaruje dość wysoki stopień przygotowania do realizacji zbliżających się wyzwań. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z pełnym raportem.

Storytelling w EB

Czy opowiadanie historii w przypadku kreowania marki pracodawcy ma sens? Jak się do tego zabrać? O czym mówić i w jaki sposób? W najnowszym artykule  Employer Branding Institute poznasz 4 kroki, które pomogą wdrożyć storytelling w działania employer brandingowe w Twojej firmie. Koniecznie sprawdź.

Kto może pracować w Microsoft Polska?

Dobrych przykładów z zakresu candidate experience oraz wykorzystania własnych mediów do informowania potencjalnych kandydatów nigdy za wiele więc podrzucam Wam wpis z bloga Microsoft Polska. Co w nim znajdziecie? Odpowiedzi m.in. na pytania: jakich osób szuka Microsoft, jak wygląda proces rekrutacyjny, w jaki sposób wyszukują potencjalnych kandydatów, co jest istotne poza wiedzą merytoryczną oraz co z osobami po studiach, których udziela… jeden z pracowników firmy.

Zajrzyj również do:

And for those who want to know more:

Dodaj komentarz