Przegląd mediów – maj #1

W dzisiejszym przeglądzie newsów przeczytacie o zapotrzebowaniu na data scientists, popularności benefitów w organizacjach, organizowaniu niestandardowych konferencji i studentach, którzy coraz mniej obawiają się o to, że nie znajdą dobrej pracy.

Studenci optymistyczniej patrzą na przyszłą karierę

Według badania Polish trandence Graduate Barometer, w porównaniu do 2015 roku znacznie spadła liczba studentów, którzy obawiają się, że w tym roku będą mieć trudność ze znalezieniem dobrej pracy. Takie zdanie podziela 35,9% studentów z kierunków biznesowych (spadek o 8,9%) oraz 35,6% z kierunków inżynieryjnych oraz IT (spadek o 9,8%).

W Polsce w badaniu wzięło udział ponad 20 tys. studentów z 81 uczelni. Którzy pracodawcy zdobyli najwyższe uznanie w oczach studentów i znaleźli się w ścisłej czołówce badania można sprawdzić tutaj.

Benefity w Polsce wciąż w tendencji wzrostowej

Pracodawcy starają się różnymi sposobami przyciągnąć do firmy talenty, a następnie zatrzymać je w niej na dłużej. Jedną z zachęt stały się benefity pozapłacowe, które obecnie w wielu organizacjach wykraczają poza prywatną opieke medyczną. Nieco więcej na ten temat opowiedziała Agnieszka Napora z GoldenLine w „Porannych rozmaitościach” radiowej Jedynki. Posłuchajcie!

7 trendów w branży spotkań

Branża HR i EB obfituje w konferencje, a także spotkania tematyczne i networkingowe. Jeśli chcecie wiedzieć, jak zorganizować niekonwencjonalną konferencję lub zaplanować grę dla pracowników pt. „ucieczka z biura”, zajrzyjcie do artykułu na ten temat.

Nowy numer Magazynu Rekruter

Warto zajrzeć do wydania specjalnego Magazynu Rekruter – znajdziecie w nim wypowiedzi jurorów oraz firm wyróżnionych w konkursie Nagrody Rekrutera 2016 przede wszystkim na temat tego, co charakteryzuje liderów branży oraz co przyciąga skutecznie uwagę kandydatów.  Jest tam również wywiad z Adamem Wąsikiem o połączeniu GoldenLine i GazetaPraca.pl.

Zapotrzebowanie na „władców danych” z roku na rok jest coraz większe – czym będą się kierować przy wyborze pracodawcy?

Jeszcze kilka lat temu stanowisko data scientist nie istniało. Jednak rozwój nowych technologii w zakresie Big Data doprowadziły do powstania tego zawodu. Według ankiety firmy Glassdoor „25 Best Jobs in America” z 2016r., jest to najbardziej poszukiwany zawód w USA. Więcej na ten temat w artykule.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz