Aleksandra Zielińska o Agencji Zatrudnienia na konkurencyjnym rynku

W nowej edycji Sceny HR Aleksandra Zielińska opowiada o pracy Agencji Zatrudnienia, budowaniu jej wizerunku oraz zaufania wśród klientów i kandydatów.

Aleksandra Zielińska – Dyrektor Regionu WYG HR Consulting, spółki wchodzącej w skład notowanego na londyńskiej giełdzie, brytyjskiego konsorcjum WYG Group. Absolwentka Podyplomowego Studium z zakresu Sprzedaży i Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej, posiadająca 10-cio letnie doświadczenie w sprzedaży usług HR. Od blisko trzech lat rozwija i zarządza Oddziałami Regionu Północnego, które mając zaplecze Grupy, stworzyła od podstaw (fot. pan Adam Burdyło).

Jak wygląda obecnie rynek usług Agencji Zatrudnienia?

AZ: Biorąc pod uwagę wcześniejsze lata zauważamy, że rynek pracy pozostaje nadal rynkiem pracownika. Jeżeli chodzi o same usługi, to popularnością cieszy się wraz z powstawaniem nowych Centrów Finansowych outsourcing usług, również na stanowiska specjalistyczne i średniego szczebla. Na uwagę zasługuje również fakt, iż co raz więcej firm korzysta z usług rekrutacji stałych, zlecając całkowicie proces agencjom takim jak nasza.

W jaki sposób agencja może poradzić sobie na mocno konkurencyjnym rynku?

AZ: Naszą przewagą jest wiedza oraz doświadczenie zdobyte i gromadzone przez wiele lat, które pozwala nam na wdrożenie i dopasowanie indywidualnej i skutecznej pomocy, dla każdego przedsiębiorcy oczekującego profesjonalnych rozwiązań, nie tylko w obszarze HR. Zakres kompetencji Grupy WYG jest unikatowy na rynku polskim, jak i międzynarodowym, dzięki czemu rozumiemy całość, a nie tylko wycinek rynku. Potrafimy wspierać naszych klientów w całym procesie inwestycyjnym – od planowania, poprzez projektowanie, wykonawstwo, a skończywszy właśnie na pomocy w przygotowaniu zespołów kadrowych, zarówno w ich rekrutacji, jak i szkoleniach, oraz optymalnych systemach zatrudnienia.

Jak udaje się Państwu na takim rynku prowadzić z sukcesem firmę?

AZ: Po pierwsze nigdy się nie poddajemy, po drugie stawiamy na ludzi. Wysoką jakość świadczonych usług, osiągamy właśnie dzięki temu, że w każdym obszarze mamy profesjonalny, świetnie przygotowany Zespół Specjalistów. Bardzo cenimy sobie atmosferę, jaka panuje w naszej firmie, ponieważ wiemy, że ma to bezpośrednie przełożenie nie tylko na obsługę klientów, ale także na ludzi, którzy chętnie przychodzą zarejestrować się w naszej bazie kandydatów, poszukując pracy. Stąd też z powodzeniem realizujemy wszystkie zlecone projekty, a to już droga do sukcesu.

Firma WYG HR Consulting, w której obejmuje Pani stanowisko Dyrektora Regionu, jest spółką międzynarodowej firmy. Z czym to się wiąże?

AZ: To przede wszystkim poczucie przynależności do większej organizacji, która daje stabilność, dostęp do know-how, zasobów kompetencji nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale także z Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu możemy podejmować liczne i najbardziej złożone zamówienia we wszystkich obszarach naszej działalności.

Jak zbudować wizerunek Agencji Zatrudnienia, który powinien być atrakcyjny zarówno dla kandydatów, jak i klientów oraz partnerów biznesowych?

AZ: W obecnych realiach rynkowych, dzięki wzrostowi znaczenia pojęcia Emloyer Brandingu ważne jest budowanie długofalowych relacji z zakresu promocji i informacji z otoczeniem, przez rozumienie zarówno klientów, jak i potencjalnych pracowników. Drugą ważną rzeczą w budowaniu wizerunku jest przede wszystkim elastyczność – zarówno w kontekście realizacji usług dla klientów, ale także dla pracowników i potencjalnych kandydatów do pracy.

W jaki sposób budują Państwo zaufanie wśród klientów i partnerów?

AZ: Przede wszystkim traktujemy naszych kontrahentów jak partnerów w biznesie. Poza codzienną współpracą, służymy radą i wsparciem w różnych obszarach, a dodatkowo mamy na swoim koncie wiele projektów zakończonych sukcesem, bowiem Grupa WYG od lat realizuje zamówienia nastawione na rozwój usług rynku pracy, w szczególności projekty związane z aktywizacja zawodową. Mamy ich na koncie już ponad 100. Były to duże przedsięwzięcia o zasięgu krajowym i regionalnym – dla przykładu, obecnie realizujemy podobny projekt w województwie śląskim, gdzie usługami poradnictwa zawodowego, szkoleń i pośrednictwa pracy objętych zostanie ponad 2200 osób. Zrealizowaliśmy również dziesiątki projektów związanych z rozwojem pracowników przedsiębiorstw. Wśród tych najważniejsze to projekty realizowane wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. To wszystko sprawia, że jesteśmy dla naszych kontrahentów partnerem godnym zaufania i polecenia.

Firma WYG HR Consulting prowadzi obecnie wiele projektów inżynieryjnych. Czy może zdradzić nieco na temat tych najciekawszych?

AZ: Flagowym obecnie projektem, jakim się zajmujemy jest wsparcie w zakresie prac inżynieryjnych, projektowych i analitycznych, przy pracach wstępnych do budowy pierwszej elektrowni nuklearnej w Polsce. Ponadto jesteśmy jednym z najczęstszych wykonawców projektów dla PKP Polskie Linie Kolejowe w zakresie modernizacji linii kolejowych. To prace projektowe i analizy związane ze studiami wykonalności. Takich zamówień wykonaliśmy już kilkanaście, a kolejnych kilkanaście jest w trakcie realizacji. I oczywiście projekty drogowe tj. projektowanie dróg i mostów, których zrealizowaliśmy już bardzo dużo w całej Polsce i realizujemy kolejne.

Dodaj komentarz