Przegląd mediów – kwiecień #1

W najnowszym przeglądzie mediów przeczytacie o nowym numerze Magazynu Rekruter, raporcie na temat Employer Brandingu i dowiecie się, jaka jest nowa nazwa spółki GoldenLine i GazetaPraca.pl. Zapraszamy!

Nowy numer Magazynu Rekruter

Według badania zrealizowanego na zlecenie Work Service w maju 2015, blisko 70% Polaków twierdzi, że kobiety powracające na rynek pracy po urlopie macierzyńskim mają większe trudności ze znalezieniem pracy niż pozostali kandydaci. Wciąż jeszcze panuje przekonanie według którego zatrudnienie kobiety wychowującej dziecko jest obciążone ryzykiem zwiększenia kosztów dla pracodawcy. Jak walczy z tym mitem akcja „Mamy Zapraszamy”? Jeśli masz już na pokładzie rodziców samotnie wychowujących dzieci, to dowiesz się, jakie możliwości otwierają się dla takich pracodawców. Jest też ciekawy artykuł o sposobach ochrony przed urzędniczą machiną ZUSu. Znajdziecie też więcej szczegółów nt. działalności firmy Lightness, która wierzy, że każdego stać na to by być lepszym pracodawcą. To i jeszcze więcej do przeczytania w nowym Magazynie Rekruter.

Raport Interaktywnie.com: Employer branding

Z mediów społecznościowych i największych portali rekrutacyjnych korzystają prawie wszyscy pracodawcy. Nic dziwnego, że zastanawiasz się, jak wykorzystać lepiej powszechnie dostępne narzędzia do rekrutacji i EB. „Kandydat nie chce słuchać komunałów i marketingowego bełkotu. Chce poznać realne opinie pracowników, zobaczyć zdjęcia biura „od środka”, dowiedzieć się jaka jest w firmie rotacja i jak się pracuje na konkretnym stanowisku. Ludzi interesują różne rzeczy – nawet to, jak wygląda łazienka!” – to cytat, który najmocniej utkwił w mojej pamięci po zapoznaniu się z raportem interaktywnie.com: Employer branding. Poszukaj więcej inspiracji i więcej wskazówek dla siebie.

Najlepsze miejsca pracy w Polsce

Nie można przejść obojętnie obok nowych wyników rankingu „Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2016”. Cieszy fakt, że w ciągu ostatnich 8 lat poziom satysfakcji osób zatrudnionych w firmach uhonorowanych tytułem Najlepszych Miejsc Pracy wciąż rośnie. To oznacza, że firmy z czołówki co roku starają się być lepsze od liderów i nie spoczywają na laurach. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Nowa nazwa połączonych spółek GoldenLine i GazetaPraca.pl

Mówi się, że dobra nazwa to ta, która zawsze jest gotowa na glo­balny suk­ces. Już dziś miło mi poinformować, że po wielu burzliwych naradach i jednym wielkim głosowaniu wybraliśmy nową nazwę po połączeniu naszych spółek GoldenLine i Centrum Kompetencyjnego Gazeta Praca. Nowa nazwa którą od dziś zaczynamy wdrażać to GoldenPraca. Mamy nadzieję, że szybko się przyjmie. Ciekawa jestem jak Wam się podoba nowa nazwa?

TOP 10 najdziwniejszych pytań rekrutacyjnych

Ponoć nie ma głupich pytań, ale na pewno zdarzają się „te dziwne”. Zadajesz je czasem na rozmowie rekrutacyjnej? Użytkownicy serwisu Glassdoor wytypowali TOP 10 najdziwniejszych pytań pracodawców zza granicy. Czy i kiedy warto zadawać takie pytania?

Polecamy również:

Dodaj komentarz