Przegląd mediów – marzec #2

Marzec. Trzeci miesiąc roku. Ostatni miesiąc kwartału (brrr…), a jednocześnie pierwszy miesiąc targów pracy w całej Polsce, czyli HR-y na START w biegu po najlepszych! Mam jednak nadzieję, że w swoim niedoczasie znajdziecie chwilę, aby zajrzeć do naszego przeglądu mediów!

Gimme some via tweet!

Bezsprzeczny numer jeden tego tygodnia to coroczny raport Natalii Hatalskiej #trendbook2016 do pobrania w systemie pay with a tweet (cudowne rozwiązanie!). Znajdziecie w nim między innymi:

  • analizę 5 najważniejszych trendów
  • wyniki badania dotyczącego postaw wobec technologii wśród polskich internautów i marketerów
  • dobre praktyki, przykłady zastosowań trendów w działaniach marketingowych (do wykorzystania w procesach rekrutacji)
  • ewolucję trendów w latach 2011-2016

 

Periscope. Wykorzystywany przez wszystkich czy przez nikogo?

Z pewnością świetnie wykorzystany przez KPMG w celu krótkiej relacji z Dni Kariery w Lublinie. Korespondentka Barbara (do niedawna członkini załogi GoldenLine) niczym Mariusz Max Kolonko zrelacjonowała po co, dlaczego i kogo poszukują do oddziałów firmy w całym kraju.

PS: Nikt tak pięknie nie wymawia Łódź”  – brawo Basia!

Kobiety aktywne zawodowo – czy aby?

Przy okazji obchodów Dnia Kobiet, warto zwrócić uwagę na infografikę Kobieta aktywna zawodowo przygotowaną przez GUS. Na tle Unii Europejskiej nie wypadamy słabo, nie mniej jednak w odniesieniu do Wielkiej Brytanii czy Szwecji nie jest najlepiej. Wierzyć mi się nie chce, ale jednak muszę, że większość zawodów obsadzanych przez kobiety to od lat nauczycielki, pielęgniarki i kobiety pracujące w gastronomii. Cieszy mnie jednak niezmiernie, że zmierzamy w dobrym kierunku i powstają takie projekty jak Dziewczyny do nauki! organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

And last but not least… – Randstad Award

Już po raz szósty w ramach polskiej edycji Randstad Award – największego na świecie badania wizerunku pracodawców – 8000 Polaków stworzyło ranking najbardziej atrakcyjnych firm do pracy. Badani wskazali także, jakie aspekty zatrudnienia są największymi atutami ocenianych przedsiębiorstw.

Na trzech pierwszych miejscach znalazły się firmy:

1. KGHM Polska Miedź

2. Polskie Linie Lotnicze LOT

3. Samsung Electronics Polska

Zobaczcie, kto jeszcze zwyciężył w tym roku!

 

Dodatkowo przeczytajcie:

 

Udanego weekendu!

Dodaj komentarz