Przegląd mediów – marzec #1

Nie odkładaj przyjemności czytania newsów mimo codziennego zabiegania i ostrz piłę”, bo ostra walka o kandydata dopiero się zacznie i musisz się dobrze przygotować. Co się szykuje, przeczytacie w 29. edycji badania Planów Pracodawców. Inspiracji nie brakuje w nowym numerze Magazynu Rekruter. Przeczytacie też o najgłośniejszym transferze w świecie EB!

Nowy etap na rynku pracy

Nadchodzi era największej konkurencji w walce o wykwalifikowanych pracowników. Jak wynika z 29. edycji badania Randstad i TNS Plany Pracodawców” aż 36% pracodawców planuje zwiększyć zatrudnienie w najbliższym półroczu. Jest to rekordowa deklaracja od 7 lat. Jak wynika z sondażu, największego zwiększenia zatrudnienia należy się spodziewać w regionie wschodnim (43%) oraz północnym (42%). Z kolei na południu Polski zwiększenie zatrudnienia planuje 32% badanych firm. Informacja prasowa i prezentacja danych do obejrzenia tutaj.

Nowy numer Magazynu Rekruter

Nowy Magazyn Rekruter ujrzał właśnie światło dzienne. Znajdziecie w nim m.in. dużo informacji o kobietach z sukcesami w biznesie, wywiad z Joanną Malinowską-Parzydło na temat platformy HR Influencers oraz współpracy jednej z czołowych polskich uczelni z lokalnymi firmami w zakresie staży i pracy dla studentów. Przeczytacie w nim także o nadchodzącym wieczorze Rekrutera, to już 21. kwietnia!

Najgłośniejszy transfer w świecie EB

W tym tygodniu rynek rekrutacyjny obiegła głośna wiadomość o transferze jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie EB. Jacek Krajewski, do tej pory obejmujący stanowisko Market Development Managera w GoldenLine, dołączył do zespołu Lightness, którego założycielką jest Zyta Machnicka. W nowym składzie Lightness znalazła się również znana w świecie HR Kasia Borowicz, która do tej pory zajmowała się rekrutacją na brytyjskim rynku pracy. Nowemu zespołowi życzymy wielu sukcesów :)

Polska jest motorem zmian i rozwoju w regionie”

Tym optymistycznym cytatem Marka Zuckerberga kończę prasówkę. Ruszyła rekrutacja i można już zajrzeć do jeszcze w miarę pustej przestrzeni biura Facebooka, które otworzyło się w Warszawie.

Polecamy również:

 

 

Dodaj komentarz