Przegląd mediów – luty #3

Warszawskie Dni Rekrutacji 2016 trwają w najlepsze, ale mamy nadzieję, że w wolnej chwili zajrzycie do najnowszego przeglądu newsów branżowych. Dziś o niedoborze talentów, kłamstwach w biznesie i employer brandingu. Przy okazji dowiecie się, jaka jest pięta achillesowa polskich HR-owców. Zapraszamy!

Specjaliści i menedżerowie na rynku pracy – raport

Antal po raz 18. zrealizował badanie dotyczące dynamiki zatrudniania i zwalniania osób zajmujących stanowiska specjalistyczne i menedżerskie. Jak pokazują wyniki, 68% polskich firm planuje rekrutacje w ciągu kolejnego kwartału. Więcej na ten temat przeczytacie w raporcie.

Co sądzą pracodawcy o niedoborze talentów?

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o rynku kandydata i wysiłkach pracodawców, chcących zrekrutować nowe osoby do swoich zespołów. O niedoborze talentów możecie przeczytać w najnowszym raporcie Manpowera – znajdziecie tam n.in. opinie pracodawców dotyczące tego zjawiska i 10 stanowisk, które sprawiają najwięcej trudności podczas rekrutacji.

Kłamstwo w biznesie

Czy kłamstwo się opłaca? To odwieczne pytanie stwarza nowe pole do refleksji, kiedy zestawimy ze sobą kłamstwa i biznes. Wielu osobom zdarza się w sytuacjach związanych z pracą podkolorować nieco rzeczywistość. Dlaczego ludzie to robią i jakie może nieść to ze sobą konsekwencje? Czytajcie na osobyzasoby.pl.

Pięta achillesowa polskich HR-owców

Chociaż analiza i mierzenie efektywności wydają się istotnymi elementami strategii HR. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości HR-owcy nie są przygotowani do prowadzenia takich działań. W zdecydowanie większym stopniu zajmują się przywództwem (43%) oraz szkoleniami i rozwojem (41%), co pokazuje badanie BPSC.

Employer branding – powrót do podstaw

WDR 2016, jedno z większych wydarzeń konferencyjnych w świecie polskiego HR, właśnie trwa. Z okazji połączenia GoldenLine.pl i GazetaPraca.pl  wystąpiliśmy tam wspólnie z Szymonem Motławskim z Pracowni EB, aby zgłębić temat feedbacku, w który – jak mawia Szymon – wszyscy wierzą, ale nikt go nie widział ;) Ponieważ wróciło do nas sporo pozytywnego feedbacku od uczestników, chcemy podzielić się z Wami tą pozytywną energią i wykorzystać Profile Pracodawców na GoldenLine do pozyskania informacji zwrotnej od kandydatów po rozmowach rekrutacyjnych w Waszych firmach. Na ten moment mamy 18 000 wpisów, opisujących proces rekrutacji w firmach, które są na GL. Czy Twoja firma otrzymała taki feedback od kandydatów? Czy jest spójny z tym jak chcesz, żeby wyglądał? Jeśli jesteś ciekawy i gotowy na to, aby to sprawdzić i dać nam feedback, jak rozwijać tę funkcjonalność w GoldenLine, napisz do nas, powinniśmy się spotkać :) Zobacz też naszą prezentację z wydarzenia.

Polecamy również:

Dodaj komentarz