Przegląd mediów – luty #1

Pierwszy tydzień lutego to zazwyczaj ten moment, w którym wiemy już, że nie uda nam się dotrzymać noworocznych postanowień. Czas ten sprzyja jednak temu, aby zacząć analizować zmiany (zawodowe i prywatne), które zaszły w pierwszym miesiącu 2016 r.

W dzisiejszym przeglądzie dowiecie się przede wszystkim, jakie wyzwania stoją przed branżą HR w 2016 roku, kto stanął na podium Outsourcing Stars 2015 oraz czy Speed Recruitment to coś, na co jesteśmy gotowi.

Zaczynamy!

Nowy numer Magazynu Rekruter

Co można uznać za najpopularniejsze z nadchodzących trendów i jak przygotować się na widoczne coraz wyraźniej na horyzoncie przemiany? W tym numerze Magazynu Rekruter znajdziecie  kilka ważnych dla branży HR podsumowań, a także na analizę tego, co czeka nas w nadchodzącym czasie. Dodatkowo nie zabraknie także rozmów z agencjami rekrutacyjnymi. Tym razem przeczytacie na temat połączenia Hay Group i Korn Ferry, które nastąpiło na przełomie roku oraz o przewidywaniach i planach dotyczących 2016 roku w dwóch znanych firmach rekrutacyjnych: Manpower oraz Grafton Recruitment Polska.

Gala Outsourcing Stars 2015

Fundacja Pro Progressio opublikowała roczny raport dotyczący sektora outsourcingu. Zaprezentowano go w trakcie gali, podczas której nagrodzono najlepszych dostawców usług outsourcingowych w poszczególnych kategoriach. Usługi HR należą do najbardziej powszechnych form outsourcingu w Polsce. Według opublikowanego raportu, podsumowującego branżę outsourcingu, pod koniec 2015 roku w Polsce działało 700 firm BPO/SSC zatrudniających około 170 tys. pracowników. Na podstawie prowadzonych przez fundację obserwacji rynkowych, widoczne stają się w 2015 roku trendy, które z pewnością będą wyznaczać rozwój sektora w kolejnych latach. Nagrody zostały przyznane w dwunastu kategoriach. Zwycięzcom gratulujemy!

Speed (date?) recruitment :)

Speed recruitment, czyli 15-minutowe spotkania z kandydatami są coraz popularniejsze w Polsce. Wygodny ubiór oraz luźna rozmowa nie tylko z rekruterami, ale również z menedżerami to elementy przyciągające kandydatów. Formuła randki łamie bariery, które stawia tradycyjna rozmowa kwalifikacyjna. A jakie inne korzyści płyną z takiej formy rekrutacyjnej?

Co czeka branżę HR w 2016 roku?

Ostatni rok przyniósł wiele nowinek i zmian w branży rekrutacyjnej. Dużo mówi się o employer brandingu, HR-ze jako bliskim partnerze biznesu oraz o powiększającym się rynku kandydata. Jakie nowości przyniesie branży rok 2016? O prognozach i trendach, które mają szansę zapanować na kolejne 12 miesięcy wśród organizacji i osób związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi w najnowszym ebooku opowiadają eksperci GoldenLine.

Dodatkowo:

Dodaj komentarz