Przegląd mediów – styczeń #3

W dzisiejszym zestawieniu newsów ze świata HR i EB zapraszamy do zapoznania się z pytaniami, jakie padają na rozmowach rekrutacyjnych u najbogatszych ludzi na świecie, zaletami pracy na stojąco i możliwościami, jakie stoją przed pracownikom 50+. Zaczynamy!

Lepiej siedząc przy stole czy leżąc po biurkiem?

Co łączy Winstona Churchilla, Leonarda Da Vinci i Ernesta Hemingwaya? Oprócz urody i talentu wspólne jest dla nich zamiłowanie do… pracy na stojąco. Wbrew pozorom jednak nie wystarczy po prostu stać podczas wykonywania swoich obowiązków, by pracować efektywnie. Dlaczego warto wstać od biurek i jak to zrobić poprawnie, by nie skończyć w kolejce do lekarza?

Level: Mentor

Coraz częściej słychać o problemach firm z zarządzaniem zespołami składającymi się z przedstawicieli różnych pokoleń. Panuje przekonanie, że motorem zmian i rozwoju są przede wszystkim młodzi ludzie. Jednak pracownicy 50+ charakteryzują się szczególną postawą wobec pracy oraz ogromnym doświadczeniem. Proponując im rolę mentorów, mamy szansę nie tylko zachować w firmie ich wiedzę, ale także polepszyć relacje między poszczególnymi pokoleniami.

Wszystkie Korzyści z Pracy łączcie się, czyli Total Rewards

Mimo poziomu bezrobocia w Polsce na poziomie 9,7% (dane MPiPS) pracodawcom coraz trudniej zachęcić pracowników do rozpoczęcia u nich pracy. Sen z powiek spędza także utrzymanie poziomu zaangażowania u pracowników już zatrudnionych. Lekarstwem może okazać się wdrożenie koncepcji Łącznych Korzyści z Pracy, czyli Total Rewards.

Gdybym był bogaty…*

„Stoisz na powierzchni Ziemi. Idziesz jedną milę na południe, jedną milę na zachód i jedną milę na północ. Wracasz do miejsca, z którego wyruszyłeś. Gdzie jesteś?” Jeśli potrafisz poprawnie rozwiązać tę zagadkę, to jesteś na dobrej drodze do rozpoczęcia pracy dla jednego ze światowych miliarderów. Ciekawi Cię, o co jeszcze pytają najbogatsi tego świata podczas rozmowy rekrutacyjnej?

* Kto w tym momencie zanucił “Dejdel didel dejdel, digu digu didel, dejdel dum”?  ;-)

Lektura dodatkowa:

And for those who want to know more:

Dodaj komentarz