Przegląd mediów – styczeń #2

Nowy Rok, nowa ja…  Z Nowym Rokiem, nowym krokiem… Na przestrzeni ostatniego tygodnia pojawiły się szczególnie dwa NOWE silne projekty, które z pewnością wywrócą rynek HR-owy do góry nogami. O jednym z nich dzisiaj, o kolejnym z pewnością za tydzień. Żeby jednak uchylić rąbka tajemnicy, zachęcam do dzisiejszego podsumowania tygodnia – nudno nie będzie. Let’s start!

HR Silnych Wpływów

HR Influencers to zainaugurowana oficjalnie w styczniu 2016 roku inicjatywa, która ma za zadanie zrzeszać 50 wartościowych i wpływowych liderów branży Human Resources w Polsce. Inicjatywa w swym założeniu skupiać będzie osoby skuteczne w rozwijaniu kapitału intelektualnego oraz marki przywództwa w swoich firmach i otoczeniu, kreatorów trendów w swoich obszarach zawodowych, zaangażowanych w budowanie best practices dla pozostałych profesjonalistów HR w Polsce oraz rozwiązań dla całego rynku pracy. HR Influencers to osoby wspierające biznes w skutecznym zarządzaniu w dobrym stylu, kreowaniu kultury organizacyjnej wokół wartości oraz budujące marki lidera wysokiej reputacji w swoim otoczeniu. Inicjatorką całego zamieszania jest nikt inny jak Joanna Malinowska – Parzydło. Z pewnością będziemy śledzić tę inicjatywę!

Employer Branding nie tylko dla najmłodszych

…czyli podstawa to postawa. Druga część wywiadu z Zytą Machnicką, w którym czytamy o konieczności zestawienia efektu świeżości młodego pokolenia z bezsprzecznym skupieniem uwagi na pracownikach z wieloletnim stażem, a także o ponadczasowej, pięknie brzmiącej Rrrrretencji i  jej znaczeniu w organizacji.

$$$ za dobre słowo

Nawet 10 tys. złotych za polecenie pracownika – tyle można otrzymać za polecenie przyszłego pracownika firmy. Niektórzy na wypłatę będą musieli poczekać do zakończenia okresu próbnego rekomendowanej osoby, inni otrzymają wynagrodzenie od ręki. Kuszące? Sprawdźcie, które firmy w naszym kraju próbują w ten sposób pozyskać pracowników.

Świeżo, mądrze i na temat

Scena HR-owa za chwilę będzie wypełniać się po brzegi, dając tym samym trudność w ocenie i wyborze swojego ulubieńca, faworyta, najlepszego mówcy czy magika :) Moją uwagę przykuł blog HR na Obcasach, którego autorką jest Urszula Zając-Pałdyna, do tej pory kojarzona z Grupą Pracuj oraz eksperckimi wypowiedziami na temat branży HR. Odsyłam Was do tego miejsca, ponieważ czuję, że będzie tam inspirująco i błyskotliwie. Powodzenia Ula!

Dodatkowo zachęcam do przeczytania:

Dodaj komentarz