Przegląd mediów – listopad #3

„Perły HR” rozdane, Wieczór Rekrutera za nami – relacja z wydarzenia już niebawem. Aby nie tracić czasu, jak co piątek przygotowaliśmy dla Was przegląd nowinek branżowych, pośród których znajdziecie odpowiedzi na pytania: czy Polacy nadal poszukują pracy przez znajomych?, czego nie robić rekrutując talenty?, a dla ciekawych nowych inspiracji w zakresie budowania wizerunku pracodawcy – SMT Software i ich film. Zaczynamy!

“Tomek, a jak tam u Ciebie… no się pracuje?”

Trendy w rekrutacji zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale czy zgodnie z nimi zmieniają się metody szukania pracy? Media społecznościowe są obecnie najsprawniejszą po rekomendacji znajomych metodą poszukiwania pracy, jednak to znajomi są dla nas najważniejszym medium opinii.

“Zrekrutuj mnie. Podpisano: Ja. Talent”

Zarządzanie zespołem to bez wątpienia budujące doświadczenie, zarządzanie talentami to już prawdziwe wyzwanie. Zanim jednak się go podejmiemy warto przeprowadzić rekrutację tak, aby zarówno jedna jak i druga strona były zadowolone. Działajmy tak, aby nasze życie – życie rekrutera – było prostsze…

SMT Software od środka, czyli kreatywny film rekrutacyjny

Relax, Creative and Skill – trzy słowa klucze, które dominują w rekrutacji do firmy SMT Software. Zachęcamy do obejrzenia, refleksji i tworzenia podobnych pomysłów w waszych firmach.

Jeszcze nie SHOWROOM, ale już prawie

Luxoft nie od dziś zaskakuje pomysłami na prezentację swoich zasobów, nieważne czy ludzkich czy tych, z których korzystają firmy na całym świecie. I tym razem zaskoczyli nas swoim pomysłem. Każdy z kandydatów aplikujących na ogłoszenie, otrzymaj od Luxoftu nietypowy prezent –  jedną z koszulek zaprojektowanych dla firmy przez europejskich designerów.

I na koniec ujmujące!, odbiegające od standardów ogłoszenie o pracę:

Udanego weekendu! Stay tuned!

Polecamy również:

Dodaj komentarz