Przegląd mediów – październik #3

W trzecim październikowym przeglądzie mediów przeczytacie o Dniu Szefa, najlepszych międzynarodowych miejscach pracy, nowym portalu dla entuzjastów EB i dowiecie się, jak zarządzać opiniami o pracodawcy w sieci. Zapraszamy do lektury!

Nowe miejsce w sieci dla entuzjastów EB

Szukasz aktualności ze świata employer brandingu? Mam coś dla Ciebie! Właśnie powstał nowy portal poświęcony budowaniu wizerunku pracodawcy. Mają być case’y, ciekawe newsy i EB-owe inspiracje. Koniecznie zajrzyjcie na www.employerbranding.pl

Great Place to Work: EMC, Microsoft, Cisco, Mars i Hilti wśród najlepszych międzynarodowych miejsc pracy

Instytut Great Place to Work wybrał spośród 6,6 tys. firm, 25 najlepszych międzynarodowych miejsc pracy. Wśród laureatów jest pięć firm, do których sukcesu przyczyniły się także świetne wyniki ich polskich oddziałów. Kto dostał nagrodę?

Jak zarządzać opiniami o pracodawcy w sieci?

Opinie na temat organizacji i jej działalności, coraz częściej pojawiające się także w internecie, mają kluczowe znaczenie dla biznesu. O tym, jak zarządzać opiniami o pracodawcach dla programu „Biznes dla ludzi” TVN24 Biznes i Świat opowiada ekspert GoldenLine Małgorzata Wojciekiewicz. Zapraszam do obejrzenia nagrania!

EB Kreator 2015

Już po raz drugi organizowany jest konkurs EB Kreator. Jego celem jest promocja osiągnięć i dobrych praktyk w dziedzinie employer brandingu. Do konkursu można zgłaszać działania employer branding, realizowane od początku stycznia do końca października 2015 roku. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 31 października 2015 więc zachęcam do udziału!

16 października to Dzień Szefa

Dzień Szefa zaproponowała w 1958 roku sekretarka Patricia Haroski. W 1962 roku święto zostało oficjalnie zatwierdzone. Początkowo idea święta polegała na tym, że pracownicy mieli w tym dniu składać życzenia swojemu szefowi i podziękować mu za to, że był on uczciwy i wyrozumiały w ciągu całego roku. Święto bardzo szybko rozpowszechniło się na całym świecie. Obecnie poza USA Dzień Szefa obchodzony jest między innymi w Indiach, Australii i Republice Południowej Afryki, a ostatnio również w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Zajrzycie na specjalną stronę stworzoną z tej okazji.

Dzień Szefa

 

Polecamy również:

Dodaj komentarz