Premium Search i opcja „Otwarty na relokację” – nowość

Serwis rekrutacyjny GoldenLine.pl udostępnił użytkownikom nową opcję „Otwarty na relokację”, która pomoże znaleźć zatrudnienie chętnym do pracy za granicą. Wprowadzenie tej funkcjonalności wiąże się z udostępnieniem usługi Premium Search pracodawcom z zagranicy.

Premium Search to proste w obsłudze narzędzie umożliwiające pracodawcom z zagranicy dotarcie do precyzyjnie wyselekcjonowanych specjalistów z Polski. Produkt udostępniony w anglojęzycznej wersji jest odpowiednikiem Wyszukiwarki Kandydatów.

Wyszukiwarka Kandydatów to flagowy produkt serwisu GoldenLine. Jest także jedynym na rodzimym rynku narzędziem pozwalającym na łatwą i szybką realizację procesów rekrutacyjnych. Doskonale sprawdza się w rekrutacji osób o unikalnych umiejętnościach lub na specjalistyczne stanowiska. Rekruter ma możliwość wyszukania kandydatów, między innymi po doświadczeniu, znajomości języków obcych, umiejętnościach czy wykształceniu.

Z Wyszukiwarki Kandydatów GoldenLine korzysta obecnie ponad 6000 rekruterów z Polski. Do tej pory narzędzie to dostępne było tylko w polskiej wersji językowej. – Zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania Wyszukiwarką Kandydatów wśród rekrutów z zagranicy. Zgłaszały się do nas osoby, które prowadziły rekrutację do firm w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Holandii – tłumaczy Jarosław Mańkowski, Dyrektor Zespołu ds. Obsługi Klientów i Użytkowników w GoldenLine. – Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Wprowadziliśmy anglojęzyczną wersję Wyszukiwarki i tym samym umożliwimy dostęp do bazy kandydatów rekruterom z zagranicy, a osobom szukającym nowych możliwości pracy i rozwoju – dostęp do ofert pracy także poza Polską. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyło branży IT – dodaje Mańkowski.

Użytkownik widoczny dla rekruterów z zagranicy

Wraz z udostępnieniem usługi Premium Search, na profilach wszystkich użytkowników pojawiła się możliwość zaznaczenia opcji “Otwarty na relokację”. Jednym kliknięciem, użytkownicy będą mogli poinformować rekruterów, że są zainteresowani ofertami pracy z innych krajów i gotowi na zmianę miejsca zamieszkania. Wystarczy posiadać profil w serwisie GoldenLine.pl, uzupełniony o aktualne doświadczenie i umiejętności. Użytkownik nie musi uzupełniać informacji w języku angielskim, ponieważ stanowiska i umiejętności są automatycznie tłumaczone i widoczne dla rekrutera. Każdy, kto zaznaczy opcję “Otwarty na relokację”, może otrzymywać propozycje pracy od firm z całego świata.

Otwarty na relokację w GoldenLine

 

Globalne możliwości rekrutacyjne

Rekruterzy z zagranicy oraz agencje rekrutujące dla firm działających poza Polską długo czekali na takie rozwiązanie na polskim rynku. Z jednej strony mogą sami wyszukiwać interesujących ich kandydatów, z drugiej wiedzą, że są to osoby potencjalnie zainteresowane pracą za granicą. – Przy przeprowadzaniu rekrutacji specjalistów dla firm z Wielkiej Brytanii tego rodzaju rozwiązanie na polskim rynku będzie dla nas niezwykle pomocne. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat widać zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT, w tym również tych z Polski. Duża konkurencja na globalnym rynku sprawia, że rekruterzy często wykorzystują metodę direct search oraz wyszukiwarki w serwisach rekrutacyjnych do tego typu projektów rekrutacyjnych – informuje Mike Mirek Wierciszewski, Recruitment Consultant z HAYS UK.

 Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na zachód za pracą. Goldenline

Dodaj komentarz