Przegląd mediów – wrzesień #1

W pierwszym wrześniowym przeglądzie mediów dowiecie się, jak nowe technologie wpływają na tworzenie miejsc pracy, co można znaleźć w nowym wydaniu Magazynu Rekruter oraz jak mierzyć działania rekrutacyjne. Zapraszamy!

Nowoczesne technologie kreują nowe miejsca pracy

Czy maszyny zastąpią ludzi? Coraz częściej to pytanie pojawia się w ramach debat o przyszłości rynku pracy i budzi duże emocje. Niezaprzeczalnym faktem jest, że nowoczesne technologie w dużym stopniu zmieniają rynek pracy i profil pracownika. Ale nie w każdej branży taka sytuacja może mieć miejsce. Ciekawych obserwacji (na bazie analizy historycznej rynku brytyjskiego) dostarcza nam w tym zakresie raport przygotowany przez firmę Deloitte. Zachęcam do lektury raportu oraz informacji prasowej na ten temat wraz z komentarzami ekspertów.

Osobowość HR: Joanna Malinowska-Parzydło

„HR-owiec, który nic nie wie o kapitale marki osobistej w biznesie albo nie posiada wiedzy dotyczącej budowania reputacji swojego zespołu HR w organizacji – nigdy nie będzie skutecznym HR-owcem” – czytamy w rozmowie z Joanną Malinowską-Parzydło na portalu HRNews.pl. Interesujący wywiad z prekursorką zarządzania marką osobistą w oparciu o reputację oraz autorką książki Jesteś marką”. Wiele wartościowych wniosków nie tylko dla osób z branży HR.

Nowy numer Magazynu Rekruter

Motywem przewodnim sierpniowego wydania jest sport (bardzo ciekawe wywiady m.in. z przedstawicielami Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Piłki Ręcznej). Oprócz tego warto zajrzeć do rozmowy z Michałem Szotem na temat trendów w rekrutacji.

Koniec niepewności na rynku pracy: rekordowe plany rekrutacji i Polacy chcący podwyżek

Czwarta edycja Barometru Rynku Pracy przygotowanego przez firmę Work Service S.A. przynosi kilka pozytywnych informacji. W porównaniu do początku roku wzrósł odsetek pracodawców deklarujących zwiększenie zatrudnienia. Ponadto polscy pracownicy w mniejszym stopniu niż dotychczas obawiają się utraty pracy. Niemniej jednak warto podkreślić, że tylko 5% firm przewiduje podwyżki dla swojej kadry. Dokładne wyniki i komentarze przedstawicieli Work Service S.A. znajdziecie w artykule na portalu HRStandard.pl

7 Benchmark Metrics to Help You Master Your Recruiting Funnel

Na blogu firmy Jobvite (która zajmuje się tworzeniem oprogramowania wspomagającego procesy rekrutacyjne), pojawił się wpis dotyczący mierzenia działań rekrutacyjnych. Bardzo praktyczna lektura z konkretnymi wskaźnikami oraz komentarzami. Zachęcam do skonfrontowania tego z parametrami, które mierzycie w swoich firmach. Jestem ciekaw Waszych przemyśleń w tym temacie.

Polecamy również:

Dodaj komentarz