Przegląd mediów – sierpień #3

W najnowszym przeglądzie newsów branżowych możecie przeczytać o nowej metodzie rekrutacji, ostatnim spotkaniu EBMASTERS, storytellingu w komunikacji wewnętrznej oraz o radzeniu sobie z firmowym hejterem. Zapraszamy do lektury!

EBMASTERS Kraków #5

Kolejne spotkanie społeczności pasjonatów i praktyków employer brandingu odbyło się 12 sierpnia w Krakowie.  Miałem okazje w nim uczestniczyć i jak zwykle jestem pod wrażeniem ciekawych prezentacji oraz niesamowitego klimatu, który towarzyszy temu wydarzeniu. Zachęcam Was do obejrzenia fotorelacji oraz do zapoznania się z prezentacjami:

Superbohater zatrudnia – czyli budowanie wizerunku pracodawcy” (Jakub Biel)

Czy można kochać pracę w agencji, czyli EB w agencji zatrudnienia” (Anna Myślińska-Kordecka)

EB w Brainly. Mały daje radę” ( Patrycja Szostakowska, Ola Wiśniewska, Ola Zdybalska, Łucja Czuba)

Open house – nowa metoda rekrutacji

Najpierw jest ogłoszenie a następnie spotkanie składające się z części oficjalnej oraz nieoficjalnej. Kandydaci przesyłają CV dopiero po zaproszeniu do kolejnego etapu rekrutacji. Czy próbowaliście poszukiwać pracowników w taki sposób? Więcej na ten temat przeczytacie w artykule dostępnym na portalu Forbes.pl.

Uwaga, hejter w firmie!

Hejter to to stosunkowo nowy termin określający osobę, która na każdym kroku w wirtualnej rzeczywistości wyraża swoje niezadowolenie i nienawiść w stosunku do wszystkiego wszystkich.

Niewątpliwie to zjawisko w kontekście byłych oraz obecnych pracowników staje się to coraz większym wyzwaniem dla działów HR. Brak jakichkolwiek przeciwdziałań w tym zakresie może na dłuższą metę wyrządzić wiele szkody. Co można zatem zrobić? Polecam Wam lekturę artykułu Wojciecha Szeląga na portalu HRstandard.pl.

Inspiracja – Ogłoszenie rekrutacyjne

Poniżej przykład oferty pracy, w której nie znajdziecie standardowych zwrotów takich jak: w związku dynamicznym rozwojem….”. Naszym zdaniem zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie i jest skazana na rekrutacyjny sukces! A jak Wam się podoba?

ogłoszenie_przegląd                                    

Źródło zdjęcia

 

Polecamy również:

Dodaj komentarz