Przegląd mediów – sierpień #2

W dzisiejszym przeglądzie mediów przeczytacie o gotowości Polaków do pracy za granicą, młodych pokoleniach na rynku pracy i wewnętrznym Employer Brandingu, a także pobierzecie Vademecum Rekrutera. Zapraszamy do lektury!

Vademecum Rekrutera czyli wszystko co musisz wiedzieć o rekrutacji

Wiemy, jak wiele starań wymaga przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego zakończonego sukcesem. Dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik dla rekruterów, zawierający nie tylko niezbędną wiedzę, ale i praktyczne wskazówki dotyczące całego procesu rekrutacji od A do Z. Pobierz bezpłatnego ebooka.

Mobilność po polsku – łatwiej wyjechać za pracą z kraju niż do innego województwa

Polacy rzadko decydują się na zmianę miejsca zamieszkania, by podjąć pracę w innym mieście lub województwie. Co ciekawe, gotowość do wyjazdu jest zdecydowanie większa jeśli chodzi o emigrację za granicę. Według najnowszych badań, co piąty Polak rozważa poszukiwanie pracy za granicą w ciągu najbliższego roku. Z czego Waszym zdaniem wynika większa chęć relokacji za granicę niż w obrębie kraju?

Employer Branding wewnętrzny – 10 kroków do skutecznych działań

Jeśli zastanawiacie się jak podejść do wewnętrznego employer brandingu w Waszej firmie, zajrzyjcie do ebooka, którego Joanna Kamińska, autorka bloga HR z pasją, przygotowała dla Grupy Progres. Warto zajrzeć.

Youth Speak Millennial Report 2015

AIESEC zbadał poglądy 42257 młodych ludzi, w tym 1643 z Polski w sprawach m.in. edukacji i zatrudnienia w raporcie Youth Speak Millennial. Warto zajrzeć do tej lektury, bo zawiera wiele cennych informacji o młodym pokoleniu.

Rola lidera w zarządzaniu zmianą

Zmiany są nieodłącznym elementem w procesie rozwoju firmy, jednak reakcje pracowników na zmiany zachodzące w organizacji mogą być różne. W załączonej infografice można znaleźć informacje o tym, jak wygląda zarządzanie zmianą z perspektywy lidera i w jaki sposób mogą zareagować pracownicy na przemiany w firmie.

lider_infografika

Polecamy również:

Dodaj komentarz