Przegląd mediów – czerwiec#2

W drugim czerwcowym przeglądzie mediów możecie przeczytać o największych błędach, jakie mogą popełnić rekruterzy w ramach networkingu, obecnych trendach w branży HR oraz reality show dla rekruterów Top Recruiter”. Zapraszamy do lektury!

HR non-stop

W najnowszym wpisie na blogu u Joanny Kamińskiej możemy przeczytać, że: HR non-stop, to taka wersja, o której marzę, aby funkcjonowała w każdej organizacji. To HR, który jest na bieżąco i funkcje personalne, które nie zdarzają się co jakiś czas, ale są realizowane na co dzień przez menedżerów i stymulowane przez HR. Temat był również omawiany podczas warsztatów przeprowadzonych przez Joannę na tegorocznym HRcamp. Warto zajrzeć i zapoznać się również z dołączoną prezentacją.

The 6 Deadliest Networking Miastakes a Recruiter Can Make

W branży rekrutacyjnej okazji do spotkań nie brakuje. Konferencje i szkolenia stwarzają świetną okazję do nawiązywania nowych znajomości. W najnowszym wpisie na blogu Social Talent poznacie  największe błędy, jakie rekruterzy mogą popełnić w ramach networkingu. Czy dodalibyście coś do tej listy?

Trendy HR 2015 – nowy świat pracy

Firma Deloitte opublikowała właśnie najnowszy raport poświęcony kluczowym trendom w obszarze kapitału ludzkiego. Materiał powstał dzięki badaniu przeprowadzonym wśród 3300 respondentów ze 106 krajów. Konieczność zwiększenia nacisku na kulturę organizacji i transformację funkcji HR to dwa najważniejsze priorytety jeżeli chodzi o Polskę. Zachęcam do pobrania i lektury.

Podejmiecie wyzwanie?

Na koniec informacja, którą zdążyłem się już podzielić z uczestnikami tegorocznej konferencji HRcamp. W przyszłym roku Top Recruiter (popularny reality show, w którym rywalizują ze sobą rekruterzy) zawita do Europy. Wiem, że są już pierwsze zgłoszenia z Polski do castingu w tym programie! Jeżeli ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił – napiszcie do mnie wiadomość na GoldenLine. Podpowiem, jakie są dalsze kroki:)

577b7802-2eee-42c0-9144-a87652244f8a-original

 

Polecamy również:

Dodaj komentarz