HR za 10 lat. Jak będzie? [konkurs]

Jakie wyzwania czekają nas w ciągu kolejnego 10-lecia? Co się zmieni w rekrutacji i z czym na co dzień będą zmagali się pracownicy działów HR? Jakie kompetencje będą potrzebne rekruterom? Czy da się przewidzieć przyszłość a przede wszystkim czy można się do niej przygotować?

11 lat temu powstał Facebook, dziś – jeśli byłby krajem – pod względem liczby ludności zajmowałby pierwsze miejsce na świecie wyprzedzając Chiny i Indie. Dekadę temu powstał YouTube, gdzie podczas jednej minuty internauci wrzucają aż 72 godziny filmów. 10 lat temu zadebiutował serwis GoldenLine, który umożliwia rekruterom bezpośredni kontakt z ponad 1,8 mln profesjonalistów w Polsce! Rekrutujemy na stanowiska, o których 10 lat temu nikt nawet nie myślał. Duża część wiedzy, której uczą się studenci kierunków technicznych na pierwszym roku, będzie nieaktualna, zanim je skończą. Świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Obecny rozwój technologii, zwłaszcza internetu, ma największy wpływ na kształt dzisiejszego świata, a w konsekwencji na funkcjonowanie biznesu. Wszystko zmienia się w bardzo szybkim tempie a jedyny sposób, by przetrwać, to nadążać za zmianami.

Pracodawcy muszą być elastyczni i przygotowani na to, że wybrana polityka firmy nie jest na stałe. Obecna sytuacja wymaga ciągłej pracy a przede wszystkim wyjścia poza swoją strefę komfortu. Trzeba pogodzić się z tym, że nawet aktualni liderzy ciągle muszą walczyć o swoją pozycję, nieustannie udowadniając, że na nią zasługują. Czy za 10 lat będzie inaczej? Nie sądzę by sytuacja uległa zmianie. Czeka nas wręcz jeszcze więcej wyzwań związanych m.in. z:

  • pozyskiwaniem, przyciąganiem i zapewnieniem sobie dostępu do pracowników z wysokimi kwalifikacjami;
  • zarządzaniem różnorodnością i kompetencjami;
  • wykorzystaniem nowych technologii w procesach HR i EB;
  • retencją i zaangażowaniem pracowników;
  • nabywaniem przez działy HR nowych umiejętności;
  • zarządzaniem wielopokoleniową kadrą pracowników, ludźmi o różnych potrzebach i oczekiwaniach;
  • zarządzaniem informacjami a także efektywnością kadry.

Nie sposób wymienić ani przewidzieć wszystkich wyzwań, które czekają pracowników działów HR za 10 lat. Jedyną pewną rzeczą jest zmiana.

Tematy dotyczące przyszłości HR, nowych kompetencji i zmian jakie czekają ten zawód będą szeroko poruszone na VII edycji konferencji HRcamp.

Nie może Was zabraknąć 16-17.06.2015r. w warszawskim kinie Praha, dlatego specjalnie dla Czytelników bloga przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są 4 zaproszenia na pierwszy dzień tego wydarzenia!

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy w komentarzu do tego wpisu odpowiedzieć na pytanie:

HR za 10 lat. Jak będzie?

Spośród wszystkich zgłoszonych odpowiedzi wybierzemy 4 najciekawsze, a ich autorów nagrodzimy zaproszeniem na VII edycję HRcamp. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 11 czerwca 2015 do godziny 12:00. Wyniki opublikujemy w aktualizacji tego wpisu. Powodzenia!

[AKTUALIZACJA – 11.06.2015 g. 13:00]
Zaproszenie na konferencję HRCamp otrzymują :

 Katarzyna Puchniewicz

 Patrycja Pacocha

Agata Gorzyńska

Robert Marczak

Gratulujemy wygranym i wszystkim dziękujemy za udział w konkursie!

Dodaj komentarz