Przegląd mediów – kwiecień #3

W kolejnym kwietniowym przeglądzie mediów o nieco innym spojrzeniu na employer branding, oczekiwaniach dwudziestolatków w stosunku do pracodawców oraz ciekawym sposobie promocji konferencji dla branży IT. Zapraszamy do lektury!

Employer branding… ­czekaj, czekaj czyli, że ubierasz pracowników?

Czy employer branding powinniśmy rozumieć wyłącznie jako „budowanie wizerunku pracodawcy z wyboru”? Szymon Motławski w ciekawym artykule zwraca uwagę na kilka obszarów, które mogą skłaniać do zdefiniowania EB na nowo. Zachęcam do lektury i jestem ciekaw waszych spostrzeżeń w tym temacie.

Wieczór Rekrutera – to już 23 kwietnia!

W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Wieczoru Rekrutera -wydarzenia skupiającego profesjonalistów z obszaru HR oraz rekrutacji. Jest to jedna z niewielu okazji w ciągu roku do integracji branży w nieformalnej atmosferze.  Zgodnie z tradycją nie zabraknie tam licznej ekipy GoldenLine:) Udział jest bezpłatny, zapraszamy do zapisów!

Outplacement jako narzędzie employer branding

W jakich sytuacjach wdrożenie programu outplacementowego jest potrzebne? Czy faktycznie jest to usługa dostępna tylko dla “wybranych” pracodawców? Zajrzyjcie koniecznie do interesującego wywiadu z Agatą Lautsch z firmy Ingeus Polska, która odpowiada na te oraz inne pytania z tego zakresu.

Dwudziestolatków marzenia o sukcesie

Jak dzisiejsi dwudziestolatkowie rozumieją sukces zawodowy i czego oczekują od pracodawców? Urszula Płosarek przeprowadziła w lutym badanie, które miało odpowiedzieć na te pytania. Podczas ostatniego spotkania EBMASTERS zaprezentowała szczegółowe wyniki ankiet i najważniejsze wnioski – a te są doprawdy bardzo budujące. Chcecie je poznać? Sprawdźcie najnowszy wpis na blogu Uli.

Inspiracje HR&EB

Na koniec mamy dla Was  jeden z filmów, który w rewelacyjny  sposób promuje konferencję skierowaną do branży IT.  Warto obejrzeć również inne produkcje z tej serii.  Podziękowania dla Tomasza Polewczyńskiego z agencji MJCC, który podzielił się tą inspiracją na ostatnim spotkaniu EBMASTERS:)

Polecamy również:

 

Dodaj komentarz