Przegląd mediów – marzec #3

W kolejnym marcowym przeglądzie mediów HR i EB przeczytacie o tym, jak rekrutować osoby często zmieniające pracę, dlaczego warto doceniać swoich pracowników oraz co mówią nazwy stanowisk IT. Zapraszamy!

Chcemy przede wszystkim dobrze zarabiać, ale zarobki to nie wszystko

Oprócz dobrych zarobków pracownicy oczekują od swoich pracodawców bezpieczeństwa zatrudnienia i przyjaznej atmosfery pracy – takie są główne wnioski z polskiej edycji badania Randstad Award 2015. Sprawdźcie, jakie firmy znalazły się w tegorocznym rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców.

Rynek potrzebuje HR świadomego swojej strategicznej roli dla sukcesu firmy

Jeszcze kilka lat temu niewiele się o tym mówiło, dziś praca rekrutera to przede wszystkim personal branding i umiejętne operowanie własnym wizerunkiem, a strony prywatna i profesjonalna przenikają się wzajemnie. Ponieważ nasza praca opiera się na networkingu, właśnie ta umiejętność osobistego kontaktu, charyzma rekrutera, są coraz ważniejszemówi Aneta Dziadkowiec w wywiadzie dla portalu osobyzasoby.pl.

Ninja/Rockstar Senior Informatyk, czyli co mówią (?) nazwy stanowisk w IT

Ciekawe natomiast, czy mówią cokolwiek komukolwiek spoza branży IT nazwy takie jak Ninja czy Rockstar. Zwłaszcza to pierwsze pojawia się czasem może jeszcze nie jako formalna nazwa stanowiska, a bardziej jako dodatek, epitet mający wskazać na rzekomo wysokie kompetencje programisty tak charakteryzowanego. Zauważyłem, że ogół developerów raczej z dystansem postrzega tę modęczytamy w najnowszym wpisie Pawła Zdziecha na jego blogu. A co wy sądzicie o takim właśnie nazewnictwu i stosowaniu go w ofertach pracy?

Skoczę po pracę, zaraz wracam – czyli jak rekrutować skoczków?

Czy osoba często zmieniająca pracę to faktycznie nielojalny pracownik? Czy warto rekrutować “skoczków”?  Zachęcam do lektury ciekawego artykułu, w którym na ten temat wypowiada się Hanna Listek z firmy Polski HR Doradztwo Personalne.

Why Employee Recognition is Important [INFOGRAPHIC]

Temat zaangażowania pracowników jest co jakiś czas poruszany w naszych przeglądach mediów. Dzisiaj zachęcamy was do zapoznania się z infografiką, która pojawiła się na portalu UnderCover Recruiter. Pokazuje ona, dlaczego jest to ważne dla organizacji ale również podpowiada, jak w prosty i bezkosztowy sposób doceniać swoich pracowników.

infgr 2

Polecamy również:

 

Dodaj komentarz