Przegląd mediów – luty #2

Drugi tydzień lutego upłynął branży HR pod znakiem Warszawskich Dni Rekrutacji. Dla GoldenLine.pl to wyjątkowy tydzień przede wszystkim za sprawą Megapanel/BPI Gemius. Zapraszamy do lektury!

GoldenLine.pl największym serwisem rekrutacyjnym w Polsce

Według najnowszych badań Megapanel PBI/Gemius GoldenLine.pl jest największym serwisem rekrutacyjnym w Polsce. Liczba 1 706 502 realnych użytkowników i blisko 8% zasięg wśród internautów zagwarantowały serwisowi 1. miejsce w kategorii Praca. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Pensje Polaków wzrosły w 2014 roku. A w 2015 wzrosną jeszcze bardziej!

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w minionym roku pensje Polaków wzrosły średnio o 3,4%. A Global Salary Increase Survey wskazuje, że to nie koniec podwyżek – więcej pieniędzy zarobią wykwalifikowani pracownicy i specjaliści.

Obraz po bitwie – co zniszczyło rynek szkoleń?

Czy szkolenia mają jeszcze rację bytu? W artykule na HR News czytamy opinię, że przeszły do historii, wyparte przez warsztaty i programy rozwojowe. Czy HR i biznes faktycznie przestały wierzyć w szkolenia? Jak uważacie?

How you really sound in job interviews?

W ramach piątkowego relaksu zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu o kandydatach i ich odpowiedziach na pytania rekrutacyjne. Jak często macie wrażenie, że ich odpowiedzi są nieszczere?

Polecamy również:

Dodaj komentarz