Przegląd mediów – luty #1

W pierwszym lutowym przeglądzie mediów znajdziecie informacje na temat kompetencji HRowca, zależności pomiędzy wykształceniem a zarobkami (wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń), a także infografikę o zaangażowaniu pracowników. Zapraszamy!

Personalny z prawdziwego zdarzenia

Katarzyna Bogusz-Przybylska wskazuje i opisuje najważniejsze kompetencje, jakie powinien posiadać nowoczesny HRowiec, aby móc odnosić sukcesy i odgrywać kluczową rolę w swojej organizacji. Zadaje też ważne pytania dotyczące rozwoju: „Dlatego warto zastanowić się, kiedy ostatni raz zadbaliśmy o swój HR-owy rozwój? Kiedy ostatni raz przeczytaliśmy artykuł lub książkę, żeby rozwinąć jakąś kompetencję? Kiedy ostatni raz planowaliśmy swoją własną ścieżkę kariery? Kiedy myśleliśmy o skorzystaniu ze wsparcia coacha indywidualnego, który pomoże nam osiągnąć zamierzone cele?

Czy wykształcenie naprawdę wpływa na wysokość zarobków?

Wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z 2014 roku jednoznacznie wskazują, że osoby z wykształceniem wyższym magisterskim (5 750 PLN) zarabiają więcej od osób z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym (2 400 PLN). Znacznie więcej zarabiają również osoby z wykształceniem niepełnym wyższym (4 000 PLN) czy wyższym zawodowym (3 900 PLN). Coroczne badanie przeprowadzane jest przez firmę Sedlak&Sedlak.

Nowy numer magazynu Rekruter

Możecie już pobrać najnowsze wydanie magazynu Rekruter. Serdecznie polecam wywiad z Pawłem Motylem na temat przywództwa i sukcesu we współczesnym biznesie, a dokładniej zagrożeń, jakie ze sobą niesie sukces. Koniecznie zajrzyjcie też do tekstu Jakuba Babija, który pisze o pracy rekrutera i o tym, jak to wpływa na codzienne życie.

The End of the Office? How Working From Anywhere Is Changing Everything

As the „work anywhere” trend continues to grow, professionals will have more freedom than ever. They’ll no longer be chained to a desk eight hours a day, allowing them to be more productive and more reachable when they’re needed – czytamy w artykule Johna Boitnotta na portalu Inc.com. Podzielam jego opinię, szczególnie że dzisiejszy przegląd mediów przygotowałem dla was pracując w domowym zaciszu :)

The importance of Employee Engagement [infografika]

Na koniec mam dla was ciekawą infografikę, która zwraca uwagę na to, jak ważne dla firmy jest zaangażowanie jej pracowników.

inforafika-pm

Polecamy również:

Dodaj komentarz