Przegląd mediów – styczeń #2

Jak zbudować wizerunek profesjonalnego rekrutera? Jak obliczyć wskaźnik mobilności zawodowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym przeglądzie mediów. Zapraszamy!

Jacek Krajewski zdradza jak zbudować wizerunek profesjonalnego rekrutera

Portal osobyzasoby.pl zaprosił naszego eksperta do udziału w nagraniu na temat budowania marki osobistej rekrutera. Zapraszam do obejrzenia materiału, z którego dowiecie się dlaczego i w jaki sposób rekruter powinien dbać o swój wizerunek.

Płaca minimalna od 1 stycznia wzrosła do 1750 zł

Wraz ze wzrostem płacy minimalnej rosną także inne świadczenia, takie jak odprawa przy zwolnieniu grupowym, wynosząca piętnastokrotność płacy minimalnej, dodatek za pracę w porze nocnej, wynagrodzenie za czas przestoju czy podstawa wymiaru zasiłku chorobowego i macierzyńskiego.

Mobilność zawodowa

Jak uzyskać małym wysiłkiem obiektywną i istotną informację o przebiegu kariery zawodowej kandydata? Mariusz Bzdęga na swoim blogu pisze o jednej z najprostszych metod czyli analizie danych biograficznych i wyliczaniu wskaźnika mobilności. Czy stosujecie taki miernik do oceny aplikacji?

Jak zdemotywować pracowników?

W ramach piątkowego relaksu, dzięki uprzejmości agencji interaktywnej GoldenSubmarine, podrzucam infografikę, która ukazała się w najnowszym wydaniu magazynu Brief.

GoldenSubmarine-inforgrafika

Polecamy również:

Dodaj komentarz