Przegląd mediów – grudzień #1

Przyszedł grudzień, a razem z nim pierwszy w tym miesiącu przegląd informacji ze świata HR i EB. Dzisiaj o tym, jak pracownicy LEGO będą musieli obejść się bez biurek oraz o wojnie o talenty. Zapraszamy!

Dlaczego warto zainwestować w Employer Branding?

Coraz więcej firm decyduje się na działania w obszarze budowania marki pracodawcy. Obecnie nie jest to już moda, ale bardziej trend… Chcecie przekonać zarząd do wdrożenia długofalowej i przemyślanej strategii Employer Branding w Waszej firmie? Koniecznie przeczytajcie artykuł Darii Siwki. Znajdziecie w nim 10 najważniejszych korzyści płynących z tego typu działań.

Pracownicy LEGO nie będą mieli swoich biurek

Nie ma znaczenia, czy jesteś szefem czy zwykłym pracownikiem. Każdego dnia po przyjściu do pracy wybierasz swoje miejsce, w ktorym najwygodniej będzie Ci się pracowało. I zapomnij o własnym biurku. To nie utopia, ale pilotażowy projekt realizowany właśnie w londyńskim biurze słynnej firmy LEGO. Okazuje się, że w Polsce to nic nowego – przynajmniej dla warszawskiego biura firmy Skanska :) Co sądzicie o takim pomyśle, przyjąłby się w Waszych firmach?

Walka o talenty trwa. Firmy podkradają pracowników

Dziś to po prostu jedna z form pozyskiwania pracowników. Jeszcze kilkanaście lat temu takie działania postrzegane były jako nieetyczne. Obecnie coraz częściej pracownicy działów HR są specjalnie przygotowywani do prowadzenia skutecznych rozmów zachęcających kandydatów zatrudnionych u konkurencji do spotkań w sprawie nowej oferty pracy” – czytamy w artykule dostępnym w serwisie PulsHr.pl. Czy według Was powinno się oburzać na takie praktyki? Czy też lepiej zdiagnozować przyczyny i zapobiec podobnym przypadkom w przyszłości (poprzez dbanie o rozwój i motywacje swoich najlepszych pracowników)?

Jest już listopadowy numer Magazynu Rekruter

W najnowszym wydaniu Magazynu Rekruter dowiecie się m.in. jak wygląda proces rekrutacji na… świętego Mikołaja:) Opowie o tym Krzysztof Inglot z firmy Work Service. Przeczytacie również o działaniach Employer Brandingowych prowadzonych przez firmę Loyalty Partner Polska (wywiad z Iloną Jabłońską). Warto zajrzeć!

The evolution of applying for a job [infografika]

A na koniec mamy dla Was ciekawą infografikę, która pokazuje ewolucję procesu rekrutacji:

the evolution of applying for a job

Na dziś to już wszystko, zapraszamy za tydzień! Czekamy na Was na naszym profilu FB, gdzie możecie skomentować wiadomości ze świata HR i EB!

Polecamy również: