Przegląd mediów – listopad #4

To już ostatni listopadowy wpis podsumowujący wydarzenia ze świata HR i EB. Dzisiaj wiadomości o motywacji i roli technologii w pracy. Ponadto ciekawe filmiki związane z EB. Zapraszamy!

Przegląd mediów HR 4

Sukces zawodowy w Polsce? Musisz mieć znajomości

Ponad 90% osób jest zdania, że rozbudowana sieć kontaktów ma bardzo duży lub duży wpływ na zdobycie wysokiej pozycji w naszym kraju. Jak wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej „O szansach młodych w III RP”, poglądy Polaków przez ostatnie 20 lat nie zmieniły się istotnie, biorąc pod uwagę ocenę znaczenia przypisywanego znajomościom, kwalifikacjom zawodowym, zamożności rodziców i rzetelnemu wykonywaniu powierzonych zadań.

Motywacja – jak wyjść poza standard?

Pieniądze nie są ani jedynym ani wystarczającym czynnikiem motywującym pracowników. Co ciekawe, w ponad 55% firm ilość i wartość przyznawanych benefitów nie jest zależna od stanowiska i pozycji pracownika. Zapraszam do zapoznania się z raportem dotyczącym pracowniczych świadczeń pozapłacowych, przygotowanym przez Studio Wiedzy (HRNews) i Benefit Systems. Znalazłam tam również wiele ciekawych artykułów, np. Kamila Bulińskiego o tym, czy permementne benefity przynoszą takie same korzyści jak okazjonalne, Joanny Kamińskiej o tym, jak wykorzystać świadczenia pozapłacowe do budowania marki pracodawcy i wiele wiele innych.

Koszmar z ulicy „Rekrutacji”, czyli słów kilka o wizerunku pracodawcy oczami kandydata

Bez wątpienia rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z elementów budowania wizerunku pracodawcy. Ważne jest gdzie się odbywa, kto ją prowadzi i w jakiej atmosferze. Czy rekruterzy zawsze o tym pamiętają? Zastanawialiście się kiedyś jak kandydaci czują się na rozmowach, które Wy macie okazję prowadzić?

Jak technologia zmienia sposoby pracy?

Najnowszy raport CCWTR (Cisco Connected World Technology Report 2014) potwierdza tendencje, że wymagania większej elastyczności stylu pracy, jakie stawiają pracownicy reprezentujący Pokolenie X i Pokolenie Y powodują, że pracodawcy zaczynają modyfikować swoją politykę i coraz częściej próbują dopasować środowisko pracy do tych zmieniających się oczekiwań. Co ciekawe 7 na 10 specjalistów HR sądzi, że pracownicy z Generacji Y będą wykonywali swoje zadania szybciej i efektywniej jeśli pozwoli się im na korzystanie z osobistych urządzeń mobilnych i instalowanych w nich aplikacji, a nie tylko z firmowych komputerów PC. Polecam zajrzeć, bo wyniki przedstawione w raporcie wróżą kilka trendów na najbliższe lata. Czy firmy są gotowe im sprostać?

W ramach piątkowej rozrywki zaserwuję Wam dziś filmy :) Kilka dni temu LOT świętował półmilionowego pasażera Dreamlinera. W tym samym czasie McGarrah Jessee przyjęła w swoje szeregi 100 pracownika. Obie firmy, mimo dzielących ich kilometrów, a nawet stref czasowych, wykorzystały podobny motyw. Jak Wam się podoba niespodzianka?

Polecamy również: