Przegląd mediów – listopad #3

W trzecim listopadowym przeglądzie mediów HR i EB piszemy o Facebooku dla firm, najbliższym wydarzeniu EB w Polsce i różnicach pokoleniowych. Porcja najświeższych informacji na wyciągnięcie ręki!

Przegląd mediów – listopad #3

EBMASTERS. Wiedza i energia w działaniu

W najbliższy wtorek, 25 listopada w Krakowie odbędzie się drugie spotkanie pasjonatów i praktyków employer brandingu. Inicjatywę Zyty Machnickiej wspieramy z przyjemnością i na pewno we wtorkowy wieczór spotkacie tam również ekipę GoldenLine! Tematem przewodnim będzie „Pracodawca w social media”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zapisać możecie się na stronie www.ebmasters.pl.

Waldemar Dziwniel: HR powinien być wartością dodaną do biznesu

Wsparcie, którego udziela, w moim przekonaniu, powinno dokonywać się w dwóch obszarach: wynajdywaniu, wspieraniu i zarządzaniu rozwojem talentów, a także w zarządzaniu ludźmi, których praca w organizacji jest iluzoryczna, fasadowa i nieefektywna” – o roli działu HR w nowoczesnej organizacji mówi w wywiadzie Waldemar Dziwniel, założyciel Fabryki Motywacji.

Menedżer więcej się dowie od wujka Google niż od swojego HR-owca?

Badania przeprowadzone przez firmą doradczą Hay Group pokazują, że relacje pomiędzy szefami HR a menedżerami liniowymi są napięte. „Znaczna liczba (58%) menedżerów uważa ponadto, że proces zatrudniania, awansowania i planowania zasobów jest zawiły i nieskuteczny. Co więcej, 41% menedżerów twierdzi, że Google jest lepszym źródłem informacji niż zespół HR w ich firmie.” – dowiadujemy się z artykułu na portalu PulsHR.pl.

Facebook is making „Facebook at Work”, so you can Facebook at work

Najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie pracuje właśnie nad funkcją, która ma stanowić wirtualne biuro dla pracowników – z komunikatorem, aktualnościami i profilami biznesowymi, które będą całkowicie oddzielone od profili prywatnych. Pomysł budzi mieszane odczucia, co widać chociażby w komentarzach pod artykułem. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Różnice między pokoleniami BB, X i Y [infografika]

Ciekawa infografika od Mateusza Grzesiaka (który ostatnio również pisał o motywacji na Centrum Kariery GoldenLine) o różnicach między pokoleniami. Bardzo interesujące zestawienie! Identyfikujecie się?

Różnice między pokoleniami BB, X i Y

Polecamy również: