Przegląd mediów – listopad #2

Zapraszamy do kolejnej odsłony cotygodniowego przeglądu informacji z branży human resources i employer brandingu. Dzisiaj serwujemy: raport OECD o jakości miejsc pracy w Polsce, obraz działu HR z przymrużeniem oka oraz infografikę o stojącym trybie pracy.

Przegląd mediów HR 2

OECD: Jakość miejsc pracy w Polsce jest niska

Zgodnie z raportem OECD Polska zajęła 26 miejsce (na 32 kraje) pod względem wysokości zarobków, 23 miejsce pod względem nierówności pensji, 25 jeżeli chodzi o ryzyko bezrobocia, 26 w przypadku świadczeń dla osób bez pracy, 28 pod względem wymagań pracodawców i 27 jeżeli chodzi o udzielaną pomoc, by spełnić te wymagania. Niskie płace, duży stres w pracy, brak istotnego zabezpieczenia na wypadek bezrobocia i wysokie ryzyko utraty pracy – tak scharakteryzowali polski rynek zatrudnienia analitycy.

Rekruterzy, kawosze i wymyślacze rozwiązań – obraz działu HR

Joanna Kamińska na swoim blogu przedstawiła wyniki badania nt. postrzegania HRowców. O ile dwie pierwsze odpowiedzi są oczywiste, bo respondenci wskazali, że dział HR to ludzie (23%) i rekrutacja (20%), o tyle dwie kolejne są zaskakujące i dają do myślenia. A z czym Wam kojarzy się dział HR?

6 częstych błędów opisów stanowisk

Przygotowanie dobrego opisu stanowiska nie jest prostym zadaniem. Na portalu osobyzasoby.pl znajdziecie ciekawy tekst o najczęściej popełnianych błędach, które pojawiają się w opisach stanowisk.

Praca na stojąco czy siedząco? Infografika

W ramach piątkowego relaksu zachęcam do zapoznania się z naszą inforgrafiką. Porównujemy zalety oraz wady pracy w pozycji siedzącej i stojącej. Może wnioski zachęcą was do zmian w waszych organizacjach i spowodują zwiększenie wydajności pracowników?

Praca stojąca vs siedząca GoldenLine

Polecamy również:

Comments are closed.