Przegląd mediów – październik #2

W drugi piątek października przygotowaliśmy dla Was kolejny przegląd mediów HR i EB. Dowiedzcie się o co chodzi w outplacemencie i jak pies objął kluczowe stanowisko w biurze rzeczy znalezionych. Zapraszamy!

Przegląd mediów HR 2

Outplacement – nowy standard rozstań z pracownikami?

Coraz większa liczba pracodawców traktuje outplacement jako standard rozstań z pracownikami – pokazują badania przeprowadzone przez Instytut Badawczy Synthetos LTD. Dane zostały zebrane wśród 300 polskich firm. Prawie 54% firm korzystało wyłącznie z outplacementu indywidualnego, 9% firm z outplacementu grupowego, a ponad 37% firm korzystało jednocześnie z obu typów.

7 grzechów głównych employer brandingu w Polsce

Brak współpracy pomiędzy HR a marketingiem, niezaplanowane działania, zdjęcia ze stocka w materiałach dla kandydatów… Adam Piwek w swoim artykule punktuje największe grzechy polskich pracodawców w zakresie działań wizerunkowych. Co dodalibyście do tej listy?

Gra Miejska Deloitte – to już tradycja!

Magdalena Kruk-Pielesiak z firmy Deloitte opowiada o tym, jak dobrą zabawę połączyć z biznesem i dzięki temu przekonać do swojej marki studentów. Firma już od trzech lat organizuje gry miejskie. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 100 uczestników, a hasło przewodnie brzmiało: Discover Your Future.

Perełki rekrutacji

Wyróżnij się albo zgiń – głosi jedno ze słynnych powiedzeń. Odnosi się ono również do poszukiwania pracy. Kreatywność kandydatów nie zna granic – zobaczcie, w jaki sposób przykuwali uwagę pracodawców do swojej kandydatury. Czy Wy spotkaliście się z aplikacjami, które na długo zapadły Wam w pamięć? Zachęcamy do komentowania!

Pies objął kluczowe stanowisko… w biurze rzeczy znalezionych [VIDEO]

W ramach piątkowego relaksu polecamy Wam krótki film o sympatycznym psie, który pracuje w holenderskich liniach lotniczych KLM :)

Zapraszamy za tydzień po kolejną dawkę nowości z branży! Czekamy na Was na naszym profilu FB, gdzie znajdziecie więcej smaczków ze świata HR!

Polecamy również: