Przegląd mediów – październik #1

Pierwszy jesienny przegląd mediów HR i EB już jest! A w nim kilka słów o szukaniu kandydatów na Przystanku Woodstock oraz jak podrasować swoją markę. Zapraszamy!

Przegląd mediów 1

Jest już wrześniowy numer magazynu „Rekruter”

W najnowszym wydaniu m.in. o tym, czy Przystanek Woodstock jest sposobem na najlepszych kandydatów, czyli rozmowa z dr Eweliną Jurczak z firmy Luxoft. Warto zajrzeć również do wywiadu z Szymonem Motławskim, który przybliża wyniki analizy wizerunku branży rekrutacyjnej wśród kandydatów.

Ukryty wymiar firmy

Jak pisze Joanna Heidtman: „Kultura organizacyjna to wyznawane wartości, dominujące przekonania, niepisane normy i reguły. To uświęcone u nas tak się to robi lub u nas tak się nie robi. To przekonania, co ostatecznie jest ważne, jakie zachowania są właściwe, a jakie nie”. Jest to również czynnik motywujący i wyróżniający firmę, który przyciąga i utrzymuje w organizacji pracowników. Warto zajrzeć do tekstu, bo często zapominamy o podkreśleniu tego elementu np. w ogłoszeniach rekrutacyjnych.

Grywalizacja. Zrób to sam!

Fundacja Orange wspólnie z Fundacją Highlight/Inaczej i Laboratorium EE przygotowała publikację, która zawiera instrukcję stworzenia grywalizacji oraz przykłady jej wdrożeń z całego świata. Zachęcam do pobrania i stworzenia własnej inicjatywy, która pomoże np. zaangażować pracowników w działania firmy.

Dlaczego firmy w Polsce nie mogą znaleźć odpowiednich pracowników?

Co trzeci pracodawca w Polsce ma problem z tym, by znaleźć odpowiednich pracowników. Czy niska siła nabywcza pieniądza, wygórowane ambicje młodych i niski etos pracy to jedyne przyczyny tego, że 1/3 pracodawców w kraju o 12% poziomie bezrobocia nie może znaleźć odpowiedniego kandydata do pracy?

Szef jak ptak, czyli kto nas dziobie

W ramach piątkowego relaksu przy kawie polecam sprawdzić, jakiego skrzydlaka reprezentuje twój szef. Może uda się go lepiej zrozumieć i poprawić relacje z nim?

 

Na dziś to już wszystko, zapraszamy za tydzień! Czekamy na Was na naszym profilu FB, gdzie możecie zdradzić nam jakim ptakiem jest Wasz szef ;)

Polecamy również: