Przegląd mediów – wrzesień #4

W czwartym wrześniowym przeglądzie mediów HR i EB znajdziecie dziś garść informacji o najbardziej atrakcyjnych pracodawcach świata oraz „efekcie Amazona” w Poznaniu. Zapraszam do czytania i komentowania!

Przegląd mediów HR 4

KPMG, Deloitte, EY i Google na liście najbardziej atrakcyjnych pracodawców świata

W corocznym badaniu Universum ponad 200 tys. studentów kierunków ekonomicznych oraz inżynieryjnych wskazało najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Ankietowani swoje oczekiwania wiążą przede wszystkim z przyjaznym środowiskiem pracy – szczególnie ze względu na fakt, że życie zawodowe i prywatne to obszary, które się mocno przeplatają.

Amazon wyssał ludzi z rynku pracy w Poznaniu i okolicy

Stawki, jakie zaoponował Amazon, są wyższe niż oferowane do tej pory na podobnych stanowiskach przez inne firmy. Dodatkowo proponują bezpłatny transport, posiłki za 1 zł i darmowe ubezpieczenie medyczne. Rosnącą rotację obserwujemy wśród firm z okolic Sadów i Tarnowa Podgórnego. Wcześniej takiej sytuacji nie mieliśmy – mówi Anna Loc, manager poznańskiego biura Randstad.

Stacy Donovan Zapar: Getting Your Brand Out of the Box

Jak robi się employer branding w firmie, która zrezygnowała z publikowania ofert pracy? Polecamy Wam obejrzenie inspirującej prezentacji (case study) Stacy Donovan Zapar z firmy Zappos (wymagana jest rejestracja, ale naprawdę warto!), która miała miejsce podczas konferencji Glassdoor Summit w pierwszej połowie września.

Poprawa na rynku pracy daje zarobić łowcom głów

Przedstawiciele branży rekrutacyjnej potwierdzają, że jest ona w dobrej kondycji. W pierwszej połowie bieżącego roku rynek rekrutacyjny wzrósł aż o 25%, a jego szacunkowa wartość w skali roku sięga kilkuset milionów złotych. Jednym z czynników sprzyjających temu ożywieniu są z pewnością nowe inwestycje firm w sektorze nowoczesnych usłuch biznesowych czy też w IT.

Jak zostać specjalistą ds. rekrutacji?

Na powyższe pytanie odpowiada Mariusz Bzdęga na swoim blogu. Podpowiada, od czego zacząć i skąd czerpać wiedzę na ten temat a także zwraca uwagę na ogromną wartość kontaktów branżowych, które pomogą w rozwoju kariery. Jako lekturę uzupełniającą zachęcamy również do zapoznania się z wpisem Joanny Gąsiorowskiej.

To już wszystkie informacje z tego tygodnia. Zapraszam do dyskusji, czekamy na Was na naszym profilu FB!

Polecamy również: