Przegląd mediów – sierpień #4

W czwartej odsłonie cotygodniowego przeglądu informacji z branży human resources i employer brandingu przyglądamy się pracowniczej kulturze sportowej, zastanawiamy się co rekruterzy mogą wynieść z akcji ALS Ice Bucket Challenge i polecamy ciekawy kurs online. Zapraszamy do lektury i dzielenia się własnymi odkryciami w komentarzach pod tekstem.

Przegląd mediów HR 4

Firmy inwestują w sport i integrację

W Polsce rozkwita pracownicza kultura sportowa. Wspólne bieganie czy gra w drużynie piłki nożnej jest świetnym sposobem na integrację współpracowników i prowadzenie zdrowego trybu życia. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzielą się m.in. Luxoft Poland, Shell Business Operations Kraków i Capgemini.

#IceBucketChallenge inspiracją dla rekruterów

– Akcja ALS Ice Bucket Challenge to najświeższy przykład potęgi mediów społecznościowych. Rekruterom powinna przypomnieć, że rekrutacja poprzez social media powinna stać się elementem ich strategii – pisze Fernandro Ramirez, który ma doświadczenie we współpracy z firmami z listy Fortune 500. Posiłkuje się przy tym wieloma ciekawymi statystykami, które przemawiają za korzystaniem w rekrutacji z mediów społecznościowych.

The New HR: 21st Century Talent Management

Osobom, które chcą poznać wyzwania i możliwości, z jakimi spotyka się nowoczesny dział HR, polecamy udział w bezpłatnym kursie online. Omawiane są w nim między innymi zagadnienia związane z pozyskiwaniem pracowników i utrzymaniem ich w firmie. Kurs prowadzi Josh Bersin – wieloletni praktyk w tym obszarze, autor wielu publikacji i raportów, często cytowany w mediach branżowych.

Call center rośnie w siłę. Branża zatrudnia więcej osób niż górnictwo

– W całej branży call center w Polsce zatrudniona jest znacznie wyższa liczba pracowników niż np. w górnictwie – mówi Maciej Wielkopolan, prezes Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. Warszawa, Kraków, Poznań – te miasta skupiają najwięcej firm z tego sektora.

Jak pozyskiwać najlepszych specjalistów na rynku kandydata

Rynek kandydata jest najbardziej korzystnym stanem rynku pracy dla pracownika. W ciągu ostatniego roku kolejne jego symptomy pojawiają się w coraz większej liczbie branż i specjalizacji zawodowych – Konsultanci Antal International wskazują, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą dostosować swoją politykę HR, by nadal pozyskiwać najlepszych specjalistów i menedżerów na rynku, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność.

Polecamy również: